Menu

UNIMOT S.A. rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

Data publikacji: 18.03.21

image

Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych AVIA do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

UNIMOT S.A. poszerza swoje działania i wchodzi z produktami marki AVIA na kolejny rynek. Grupa postanowiła zastosować w Rumunii podobny model biznesowy jaki rozwija od 3 lat na Ukrainie, a więc dystrybucji olejów AVIA.

Rumunia to obiecujący kraj dla działalności naszej grupy. To spory rynek, o dużej konsumpcji wewnętrznej. Wprowadzenie programu odbudowy gospodarki po pandemii i przyznanie funduszy zaowocuje z pewnością dużym odbiciem ekonomicznym. Jak podają źródła otrzyma na ten cel dwukrotnie większy fundusz z UE niż Polska. To co dodatkowo skłoniło nas do ekspansji działań na tym rynku, to mocno rozwijający się przemysł motoryzacyjny, który obecnie jest jednym z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki rumuńskiej. Na chwilę obecną wchodzimy z olejami, ale nie wykluczamy rozwoju innych segmentów naszej działalności na tym rynku – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Firma podpisała strategiczną umowę o współpracy z jednym z czołowych i doświadczonych rumuńskich partnerów z branży motoryzacyjnej.

Grupa UNIMOT współpracuje z renomowanymi europejskimi producentami olejów, dzięki czemu oferowane produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe oraz cieszą się zaufaniem klientów. Oleje AVIA to bardzo popularne, jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych w Europie. Sprzedawane są we wszystkich krajach, gdzie działają spółki wchodzące w skład zrzeszenia AVIA (16 krajów UE). Można je również spotkać w krajach poza Europą, czyli tam, gdzie działa obecnie UNIMOT (np. Chiny).

Dostawa na terytorium Rumunii rozpocznie się w ciągu dwóch – trzech tygodni.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej