Menu

Nagrody

HEROS RYNKU KAPITAŁOWEGO

image

W maju 2023 r. podczas konferencji ,,Wall Street 27” w Karpaczu Grupa UNIMOT otrzymała nagrodę ,,Herosa Rynku Kapitałowego” w kategorii ,,Spółka giełdowa” za najlepsze relacje inwestorskie wśród spółek spoza WIG20 i mWIG40. Organizowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych plebiscyt nagradza spółki, dziennikarzy, blogerów i analityków, których działalność przyczynia się do rozwoju rynku kapitałowego. Jest to zarazem uhonorowanie wkładu Grupy UNIMOT w promowanie najwyższych standardów komunikacji i szerzenie wiedzy pośród uczestników rynku finansowego, w tym przede wszystkim wśród inwestorów indywidualnych.

36. MIEJSCE NA LIŚCIE 500 RZECZPOSPOLITEJ

image

W maju 2023 r. podczas Impact’23 w Poznańskim Centrum Kongresowym dziennik Rzeczpospolita ogłosił wyniki corocznego rankingu – Listy 500. Grupa UNIMOT znalazła się w nim na 36. miejscu, co oznacza awans o 22 miejsca w ciągu roku.

Lista 500 to zestawienie największych firm w kraju według przychodów ze sprzedaży w 2022 r., przygotowane na podstawie ankiet, sprawozdań finansowych, raportów giełdowych oraz zasobów wywiadowni gospodarczych. Przychody firm figurujących na tegorocznej Liście 500 to niemal 2,4 bln zł.

EXPO INVEST CUFFS 2022

image

W kwietniu 2023 r. Grupa UNIMOT zajęła pierwsze miejsce w konkursie Expo Invest Cuffs w kategorii ,,Spółka Giełdowa 2022”. Wyróżnienia zostały przyznane na podstawie głosowania społeczności inwestorów. W tym roku przyznali oni łącznie 120 tysięcy głosów. Invest Cuffs to odbywające się co roku wydarzenie, które zrzesza branżę rynku inwestycyjnego (akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne). Jest to jedno z największych tego rodzaju spotkań, w którym cyklicznie biorą udział eksperci, przedstawiciele największych podmiotów branży, klienci instytucjonalni oraz detaliczni.

GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2022

image

W marcu 2023 r. Grupa UNIMOT po raz kolejny została wyróżniona w organizowanym przez Puls Biznesu, prestiżowym rankingu Giełdowa Spółka roku. Grupa UNIMOT zajęła 3. miejsce w kategorii ,,Kompetencje zarządu” oraz znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych spółek giełdowych jako jedyna spółka z branży energetyczno-paliwowej. Spółki nominowane w kategorii kompetencje zarządu zostały poddane ocenie pod względem komunikacji z rynkiem oraz dotrzymywania obietnic i zobowiązań.

Organizatorem rankingu Giełdowa Spółka Roku jest Bonnier Business Polska Sp. Z o.o., wydawca gazety Puls Biznesu.

 

PRZEDSIĘBIORCA ZIEM GÓRSKICH

image

W grudniu 2022 r. spółka UNIMOT Energia i Gaz otrzymała tytuł ,,Przedsiębiorcy Ziem Górskich” w kategorii przedsiębiorstw średniej wielkości. Konkurs ,,Osobowość Ziem Górskich”, w ramach którego spółka otrzymała ten tytuł, to plebiscyt wyróżniający osoby, organizacje i firmy, przyczyniające się poprzez prowadzoną działalność do rozwoju ziem górskich na obszarze Żywiecczyzny, Podhala i Beskidów.

 

58. MIEJSCE NA LIŚCIE 500 RZECZPOSPOLITEJ

image

24 listopada 2022 r. dziennik Rzeczpospolita opublikował ranking największych polskich firm – Lista 500. Grupa UNIMOT znalazła się w nim na 58. miejscu. Tym samym awansuje o 39 miejsc w ciągu roku. Opublikowane w tym roku przez dziennik Rzeczpospolita zestawienie przynosi przedstawia polski biznes i gospodarkę w szczególnym momencie – po najgroźniejszej fazie pandemii. Przychody firm figurujących na Liście 500 przekroczyły poziom 2,3 bln zł. Oznacza to wzrost o ponad 21 proc. w porównaniu z poprzednią edycją.

 

4. MIEJSCE W RAPORCIE TOP MARKA MAGAZYNU PRESS ORAZ PSMM MONITORING & MORE

image

3 listopada 2022 r. Magazyn Press oraz PSMM Monitoring & More po raz 15 opublikowały raport Top Marka. Sieć Stacji AVIA w Polsce zajęła czwarte miejsce w kategorii stacji paliw. Celem badania było wyłonienie najsilniejszych marek w mediach. Wartością decydującą o miejscu brandu w rankingu Top Marka jest wypadkowa liczby kontaktów odbiorcy z daną marką oraz ocen jakości komunikatów. Filarami metodologii badania są: liczba publikacji, impact oraz wskaźnik sentymentu. Ranking jest największym tego typu badaniem na polskim rynku.

 

9. MIEJSCE W RANKINGU MAGAZYNU FORBES 100 NAJWIĘKSZYCH FIRM RODZINNYCH W POLSCE

28 lipca 2022 r. Magazyn Forbes opublikował listę 100 największych firm rodzinnych w Polsce. UNIMOT znalazł się na dziewiątym miejscu. Oznacza to awans o jedno miejsce w stosunku do ubiegłorocznego rankingu. Znajdująca się w opublikowanym zestawieniu setka największych firm rodzinnych w kraju, osiągnęła w 2021 r. przychody na poziomie 260,5 mld zł.

 

NAGRODA BURMISTRZA GMINY ZAWADZKIE

image

W lipcu 2022 r. podczas specjalnej Sesji Rady miejskiej, Burmistrz Gminy Zawadzkie wręczył nagrody dla Adama Sikorskiego, prezesa zarządu UNIMOT, w kategorii ,,Działalność społeczna, troska o człowieka i bezpieczeństwo” oraz nagrodę dla firmy UNIMOT w kategorii ,,Gospodarka i przedsiębiorczość”. UNIMOT jest zarejestrowany w mieście Zawadzkie i jest tam znaczącym płatnikiem podatków. Wspiera lokalną społeczność co roku przekazując środki na rzecz gminy, które przeznaczane są m.in. na budowę placu zabaw dla dzieci i młodzieży oraz wsparcie lokalnych, młodzieżowych klubów sportowych.

 

HEROS RYNKU KAPITAŁOWEGO

image

W maju 2022 r. Grupa UNIMOT otrzymała tytuł ,,Herosa Rynku Kapitałowego” za najlepsze relacje inwestorskie spośród spółek notowanych na sWIG80. Laureatów plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ogłoszono podczas Konferencji WallStreet 26 w Zakopanem. W tym roku tytuł ,,Herosa Rynku Kapitałowego” przyznano w 17 kategoriach. Głosowanie inwestorów nad poszczególnymi kandydaturami trwało miesiąc i zakończyło się 18 maja. W plebiscycie oddano 100 tysięcy głosów. O tytuł ,,Herosa Rynku Kapitałowego” rywalizują spółki, instytucje i osoby, które w czasie ostatniego roku najmocniej przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku oraz podnoszenia obowiązujących standardów.

GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2021

image

W marcu 2022 r. spółka UNIMOT S.A. po raz kolejny zajęła I miejsce w prestiżowym rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje z inwestorami”. W tej kategorii oceniana jest jakość informacji i komunikacji z rynkiem, w tym prowadzony dialog z inwestorami instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. Giełdowa Spółka Roku to najstarszy, prestiżowy ranking na rynku kapitałowym. Organizatorem rankingu jest Bonnier Business Polska, wydawca gazety „Puls Biznesu”.

PREZES ROKU

image

24 marca 2021 r. Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A, otrzymał tytuł Prezesa Roku – nagrodę rynku kapitałowego Byki i Niedźwiedzie. Wyróżnienia Byki i Niedźwiedzie przyznawane są dla najlepszych spółek, menedżerów, ekonomistów, instytucji oraz specjalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania rynku kapitałowego. Konkurs organizowany jest przez redakcję gazety „Parkiet”.

GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2020

image

W marcu 2021 r. spółka UNIMOT S.A. zajęła I miejsce w prestiżowym rankingu Giełdowa Spółka Roku 2020 r. w kategorii „Relacje z inwestorami”. W tej kategorii oceniana jest jakość informacji i komunikacji z rynkiem, w tym prowadzony dialog z inwestorami instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. Giełdowa Spółka Roku to najstarszy, prestiżowy ranking na rynku kapitałowym. Organizatorem rankingu jest Bonnier Business Polska, wydawca gazety „Puls Biznesu”.

SUPERBRANDS 2021

image

W marcu 2021 r. działająca w ponad 80 krajach organizacja Superbrands Ltd. po raz kolejny wyłoniła najsilniejsze marki na polskim rynku. W wyniku głosowania członków Konfederacji Lewiatan złożonej z ekspertów wpływowych organizacji biznesowej w Polsce, Grupa UNIMOT wraz z marką AVIA znalazły się wśród najsilniejszych marek biznesowych na polskim rynku i została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2021 w kategorii paliwa, surowce, energetyka.

INNOVATION 2018

image

W dniu 23 kwietnia br., podczas uroczystej gali INNOVATION 2018, która co roku nagradza innowacyjne projekty w dziedzinie marketingu i mediów, aplikacja mobilna Tankuj24 otrzymała złotą statuetkę w kategorii E-commerce/mCommerce. Przypomnijmy, że aplikacja Tankuj24 to autorski projekt UNIMOT S.A., pozwalający dokonywać zakupu paliwa on-line po niższej cenie niż na pylonie stacji. Zgłoszenie na konkurs wysłała agencja Havas Media Group, która wspiera projekt Tankuj24 od strony reklamy w kanałach mobilnych.

Tegoroczne statuetki były bardzo innowacyjne, przedstawiały „mikrolas” zamknięty w szklanym naczyniu, o który trzeba dbać tak samo jak o innowacyjne rozwiązania.

Konkurs INNOVATION jest skierowany do biznesu, środowisk technologicznych oraz firm z zakresu marketingu i mediów. Nagradzane są zarówno projekty, usługi i rozwiązania zmieniające świat globalnie, jak też małe, nowatorskie pomysły. W tegorocznej edycji Konkursu wręczono łącznie 33 nagrody – 11 złotych, 9 srebrnych i 13 brązowych.

Diamenty Forbesa 2018

image

UNIMOT został uznany przez magazyn Forbes za Lidera Polskiej Przedsiębiorczości 2018. W prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa Spółka zajęła pierwsze miejsce.

Najszybciej rosnące firmy i najlepsi przedsiębiorcy – to do nich trafiają prestiżowe Diamenty Forbesa. W tegorocznej, dziesiątej edycji, na szczycie rankingu znalazł się UNIMOT.
Organizatorzy rankingu podkreślają, że Spółka osiągnęła ogromny sukces, zwiększając swoją wartość w zestawieniu aż o 153 proc. (osiągając przychody na poziomie ponad 2,5 mld zł). Zwracają przy tym uwagę, że rok 2017 nie był łatwy dla polskich firm, co odzwierciedlają m.in. wskaźniki gospodarcze. Z tym większym uznaniem wyróżniono te przedsiębiorstwa, „które potrafią dopasować się do rzeczywistości rynkowej w taki sposób, by rosnąć, i to w niebanalnym stylu”.

„Nie oglądają się na konkurencję, choć jej nie lekceważą. Swoje firmy prowadzą w oparciu o pasję i zaangażowanie, a to przynosi wymierne efekty. I to niemałe” – w taki sposób magazyn Forbes podsumowuje tegorocznych Liderów Polskiej Przedsiębiorczości. Spółka zwyciężyła też w regionalnym rankingu Diamentów Forbesa w woj. opolskim, w kategorii firm o przychodach powyżej 250 mln zł.W sumie, w zestawieniu miesięcznika Forbes znalazło się prawie 2 tys. firm.Więcej informacji oraz ranking tegorocznych laureatów Diamentów Forbesa – na stronie Organizatora.

MOBILE TRENDS AWARDS 2017

image

Tankuj24 – autorska aplikacja mobilna spółki UNIMOT, przeznaczona do zakupu paliwa on-line, została nominowana do nagrody w konkursie Mobile Trends Awards 2017. Aplikacja ma szansę zwyciężyć w kategorii Mobilny Start-up.
Nominacja do Mobile Trends Awards oznacza dołączenie do elitarnego grona marek tworzących projekty mobilne na najwyższym poziomie. Nagrody MTA przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach.
– Ta nominacja jest dla nas wyróżnieniem. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązanie dla rynku paliwowego znalazło uznanie w oczach ekspertów od najnowszych technologii – mówi Paweł Wydymus, Dyrektor ds. Operacyjnych i Programu Flotowego UNIMOT S.A. – Aplikację Tankuj24 wdrożyliśmy w czerwcu 2017 r. i szybko zyskaliśmy szerokie grono użytkowników. Obecnie w aplikacji mamy zarejestrowanych ponad 13 000 kierowców , tankujących na ponad 100 stacjach paliw w całej Polsce.
Spośród nominowanych projektów Kapituła Konkursowa MTA wyłania zwycięzców. Na tym etapie konkursu głos mają również internauci – mogą oddać głos na swój ulubiony projekt lub firmę. Głosowanie internautów na tegoroczne projekty potrwa od 24 stycznia do 2 lutego na stronie https://2018.mobiletrends.pl/mta/glosowanie. Zwycięzcy otrzymają dodatkowe punkty w rywalizacji o pierwsze miejsce i nagrodę specjalną – statuetkę za zwycięstwo w głosowaniu internautów. Przypomnijmy, że aplikacja Tankuj24 umożliwia zakup paliwa po cenach niższych niż na pylonie stacji i jest wartościowym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla małych firm. Przedsiębiorcy korzystający z aplikacji otrzymują na koniec miesiąca zbiorczą fakturę, unikając tym samym konieczności zbierania pojedynczych faktur za każde tankowanie. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepów z App Store i Google Play.

Konkurs Mobile Trends Awards jest organizowany od 7 lat i wyłania najlepsze w Polsce projekty, które zmieniają rynek mobile i wytyczają nowe standardy dla biznesu, mediów oraz administracji. Laureatami poprzednich edycji nagród MTA są m.in.: TVN, Knorr, Unilever Polska, Red Bull Polska, Ministerstwo Środowiska, Miasto Kraków, Raiffeisen Polbank, Onet.pl, P4, Bank PeKaO, Cyfrowy Polsat.

Statuetki Mobile Trends Awards zostaną przyznane przez Kapitułę Konkursową, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile. Tegoroczna, uroczysta Gala Mobile Trends Awards odbędzie się 1 marca 2018 r., w Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie.

CEE CAPITAL MARKETS AWARDS 2017

image

UNIMOT S.A. otrzymał nagrodę w 3. edycji międzynarodowego konkursu CEE CAPITAL MARKETS AWARDS 2017, w kategorii „Best transition to Main Market”. Spółka została doceniona za najlepszy transfer z rynku NewConnect na Główny Rynek GPW w 2017.
– Bardzo się cieszymy, że profesjonaliści rynku kapitałowego docenili strategię rozwoju naszej firmy, opartą o aktywne wykorzystanie instrumentów rynku kapitałowego.

Przejście z rynku NewConnect na Główny Rynek GPW traktujemy jako awans do wyższej ligi i otwarcie nowych możliwości dla rozwoju naszej spółki  – powiedział Piotr Borowski, Dyrektor Relacji Inwestorskich UNIMOT S.A., który w imieniu Zarządu Spółki odebrał nagrodę 13 września br. podczas uroczystej gali. Przypomnijmy, że akcje UNIMOT S.A. od lutego 2012 r. były notowane na rynku dla małych spółek NewConnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W lutym 2017 r. Spółka z sukcesem przeprowadziła publiczną emisję akcji, o wartości 99 mln zł, i od 7 marca tego roku jej akcje są notowane na Głównym Rynku GPW.Konkurs CEE Capital Markets Awards ma na celu docenienie osiągnięć w sektorze rynków kapitałowych Centralnej i Wschodniej Europy (CEE).
W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział spółki z Polski, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Czech, Litwy, Estonii, Bułgarii, Chorwacji oraz Słowenii. Wyboru dokonało międzynarodowe jury, w którego skład wchodzili m.in. inwestorzy, bankierzy oraz dziennikarze.

XXIV Międzynarodowe Targi Stacji Paliw

image

Aplikacja Tankuj24, dzięki której klienci mogą taniej i wygodnie kupić paliwo, otrzymała nagrodę publiczności XXIV Międzynarodowych Targów Stacja Paliw odbywających się w Warszawie.

Publiczność Międzynarodowych Targów Stacja Paliw 2017 i internauci nagrodzili Tankuj24 za innowacyjność i nowatorskie podejście do sprzedaży paliwa. UNIMOT S.A., polski niezależny importer paliw i twórca aplikacji, został doceniony za stworzenie narzędzia, które uwzględnia korzyści zarówno dla kierowców, jak i właścicieli stacji paliw.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepów z App Store i Google Play. Wystarczą 3 proste kroki, by kupić paliwo taniej. Kierowca wybiera z mapy stację paliw, która współpracuje z Tankuj24, rezerwuje określoną ilość paliwa i płaci za nią mobilnie, a następnie w ciągu 24 godzin musi odwiedzić stację i zatankować auto. Tankuj24 zapewnia kierowcom nie tylko tańszą cenę paliwa, niż w tradycyjnej sprzedaży, ale także możliwość porównania cen na stacjach paliw, wygodną płatność mobilną oraz jedną zbiorczą fakturę miesięczną za wszystkie zakupy. W odróżnieniu od programów flotowych, z Tankuj24 mogą skorzystać zarówno firmy, jak też kierowcy indywidualni posiadający jedno auto.

Cieszymy się z otrzymanej nagrody i docenienia Tankuj24 przez publiczność. Podczas Targów, na których nasza aplikacja miała oficjalną premierę, nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ciągle otrzymujemy zapytania od stacji, jak można dołączyć do Tankuj24. Wystartowaliśmy 17 maja w  kilku miastach Polski, m.in.: w Częstochowie, Szczecinie, Krakowie, Trójmieście i Gorzowie Wielkopolskim. Do końca roku chcemy mieć pokrycie w całym kraju. – zaznacza Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Obecnie trwają pracę nad aplikacją w języku angielskim (pod nazwą Refuel24), która będzie udostępniona kierowcom w innych krajach. Przyznana nagroda potwierdza zainteresowanie tego rodzaju projektami i potencjał aplikacji, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

Nagrody Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Byki i Niedźwiedzie w 2016 r.

image

Spółka UNIMOT S.A. otrzymała zaszczytne wyróżnienie  dla „Najlepszej Spółki na rynku NewConnect” podczas gali „Byki i Niedźwiedzie”, organizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet.

Podczas tegorocznej gali „Byki i Niedźwiedzie”, która odbyła się 15 marca 2017 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, rozdano nagrody dla najlepszych firm rynku kapitałowego. Statuetkę Byka dla „Najlepszej Spółki na rynku NewConnect” zdobyła spółka UNIMOT S.A. W tej kategorii nominowane były także: Bloober Team, Cloud Technologies i Onico.

Przyznane wyróżnienie to dla nas wielki zaszczyt i ukoronowanie 4-letniej obecności na rynku NewConnect.  Dziękuję przede wszystkim współpracownikom, ale także naszym partnerom biznesowym, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Tak się składa, że tydzień temu zadebiutowaliśmy na rynku głównym. Można powiedzieć, że ta nagroda symbolicznie kończy pewien etap naszej aktywności na rynku kapitałowym i rozpoczyna nowy rozdział. Zrobimy wszystko, żeby nie zawieść naszych inwestorów. Jestem przekonany, że dobre doświadczenia, jakie wynieśliśmy z NewConnect, będą dla nas mocnym wsparciem na rynku głównym GPW. – mówi Robert Brzozowski Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Redakcja „Parkietu” już po raz 23. rozdała nagrody Byki i Niedźwiedzie. Statuetki trafiły do wszystkich osób i instytucji, które najlepiej zapisały się na kartach historii rynku kapitałowego w 2016 r. „Byki i Niedźwiedzie” to najstarsze i najważniejsze nagrody przyznawane corocznie najlepszym spółkom giełdowym oraz instytucjom i organizatorom rynku kapitałowego przez Gazetę Giełdy Parkiet. Statuetki mają na celu wyróżnienie, a tym samym promowanie instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania rynku kapitałowego.

Zobacz też komentarz wideo Prezesa Roberta Brzozowskiego po otrzymaniu nagrody.

The Best Annual Report 2015

image

Roczne sprawozdanie finansowe multienergetycznej grupy kapitałowej UNIMOT S.A. zostało wyróżnione w konkursie The Best Annual Report 2015, w kategorii spółek z rynku NewConnect.

– Z dumą odebraliśmy wyróżnienie dla naszego rocznego sprawozdania finansowego. To dla nas potwierdzenie, że warto wkładać wysiłek by dane finansowe spływające z całej naszej grupy były prezentowane w jasny i czytelny sposób – mówi Małgorzata Garncarek, członek Zarządu i dyrektor finansowy UNIMOT S.A.

Konkurs The Best Annual Report był organizowany po raz 11. przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Jest adresowany do wszystkich spółek przygotowujących skonsolidowane raporty roczne wg MSSF/MSR. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele rynku kapitałowego, firm doradczych i audytorskich z wieloletnim doświadczeniem na rynku finansowym. Dotychczas kapituła oceniła ponad 200 raportów spółek.

Nagrodę w imieniu Grupy UNIMOT odbierał Marcin Zawisza, wiceprezes Zarządu UNIMOT S.A.

Wyróżnienie z Polskiej Izby Paliw Płynnych

image

Dostaliśmy nagrodę od Polskiej Izby Paliw Płynnych. Dziękujemy, to zaszczyt!

Akcenty 2014

image

Z przyjemnością informujemy, że spółka UNIMOT zwyciężyła w tegorocznej edycji branżowego plebiscytu Akcenty 2014. Internauci, głosujący na portalu e-petrol.pl, zdecydowali, że w ubiegłym roku właśnie nasza Spółka najbardziej wyróżniła się na rynku paliw.

Information Market S.A. już po raz trzeci zorganizował plebiscyt branżowy „Akcenty”, w którym o przyznaniu decydują oddający głosy internauci – użytkownicy portalu branżowego e-petrol.pl. W rywalizacji o statuetkę uczestniczyło 10 firm oraz instytucji z rynku paliw.

Pierwsze miejsce na podium przypadło spółce UNIMOT S.A. Głosujący uznali, że miano zwycięzcy Akcentów 2014 należy się naszej Spółce za podjęcie rękawicy i – pomimo problemu szarej strefy – zaangażowanie się w hurtową sprzedaż olejem napędowym. Tuż za UNIMOT S.A. uplasował się Novatek Polska, a trzecie miejsce przypadło firmie Total Polska.

Pamiątkowe statuetki zostały wręczone zwycięzcom podczas bankietu, 10 czerwca br., odbywającego się w ramach Międzynarodowych Targów Paliwowych – Stacja i Biznes Przyszłości Wrocław 2015. W imieniu UNIMOT S.A. nagrodę odebrał Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki.

– To miłe zaskoczenie znaleźć się w gronie takich rekinów biznesu jak firmy Total i Novatek – skomentował Adam Sikorski,  odbierając nagrodę. – Wyróżnienie to pokazuje, że jest w Polsce miejsce dla niezależnych importerów paliw. Z kolei dla Spółki stanowi ono kolejny bodziec do dalszego, dynamicznego rozwoju. Dziękuję serdecznie wszystkim naszym Klientom i Partnerom biznesowym za zaufanie.

ZŁOTA STRONA EMITENTA VIII

image

Strona UNIMOT została zakwalifikowana do II etapu Konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej – ZŁOTA STRONA EMITENTA VIII.

Miło nam poinformować, że strona internetowa UNIMOT S.A. została wyróżniona przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jako przyjazna i efektywna w komunikacji pomiędzy spółką a inwestorami i akcjonariuszami. W Konkursie na Złotą Stronę Emitenta, organizowanym już po raz VIII, ocenie podlegały strony internetowe 900 spółek polskich i zagranicznych, których akcje w 2014 r. były notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (w tym na rynku NewConnect).

Witryna UNIMOT została zakwalifikowana do II etapu Konkursu, w którym znalazły się 53 spółki giełdowe, wykazujące się bardzo wysokim poziomem zawartości merytorycznej witryn internetowych.

W I etapie Konkursu stronę internetową Spółki analizowano pod kątem kryteriów obejmujących  komunikację z inwestorem, zawartość informacyjną oraz użyteczność serwisu. Oceniano m.in. szybkość odpowiedzi na merytoryczne zapytania, podstawowe dokumenty korporacyjne, informacje o strukturze akcjonariatu, wskaźniki finansowe spółki, komunikaty i informacje prasowe oraz aktualności. Sprawdzano też dostępność strony w obcych językach i wyszukiwarkach oraz jakość pozycjonowania.

Etap drugi polegać będzie na wyłonieniu po 3 nominatów w każdej z 5 kategorii. Dokona tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów w różnych dziedzinach. Wśród wielu kryteriów będą brane pod uwagę takie elementy, jak: zawartość informacyjna, komunikacja z inwestorem, intuicyjność, ergonomia, zgodność z regułami nawigacji, poprawność zastosowanych technologii oraz opinie inwestorów.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych dąży do szerzenia i wymiany wiedzy umożliwiającej rozwój rynku kapitałowego oraz wspiera działania służące lepszej komunikacji z inwestorami i innymi uczestnikami obrotu giełdowego.

Akcenty 2012

image

20 czerwca odbyło się uroczyste uhonorowanie Spółki UNIMOT GAZ S.A. jako laureata pierwszej edycji branżowego plebiscytu „Akcenty 2012”. Nagrodę, podczas III Spotkania Branży Petrochemicznej Polski Rynek Paliw, odebrał Członek  Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Przemysław Podgórski. 

Blisko miesiąc czasu i kilkanaście tysięcy oddanych głosów pozwoliły wyłonić laureatów pierwszej edycji branżowego plebiscytu „Akcenty 2012”, organizowanego przez Information Market S.A. – wydawcę m.in. portalu e-petrol.pl.       Z grupy firm nominowanych do plebiscytu internauci wybrali podmioty, które w ich ocenie wyróżniły się na polskim rynku paliwowym. Użytkownicy portalu e-petrol.pl zdecydowali, że Spółka UNIMOT GAZ S.A. jest jedną z dziesięciu firm, które w minionym roku miały decydujący wpływ na rozwój i funkcjonowanie branży paliw w Polsce. W gronie finalistów znaleźli się m.in.: PKN ORLEN S.A. Polmax S.A. S.K.A., Gaspol S.A., Grupa Lotos S.A.

Przypomnijmy, że Spółka UNIMOT GAZ S.A. otrzymała nominację w plebiscycie m.in. za to, iż w trudnym rynkowym otoczeniu, jako jedna z pierwszych firm zajmujących się dystrybucją LPG w Polsce, we wrześniu 2012 r. zadebiutowała na rynku NewConnect warszawskiej GPW. W uzasadnieniu nominacji organizatorzy podkreślili też fakt, iż w ramach strategii rozwoju Spółka umacnia swoją pozycję na rynku gazu płynnego i szykuje się do wejścia na rynek handlu skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Uroczyste ogłoszenie wyników i uhonorowanie laureatów odbyło się 20 czerwca br., podczas III Spotkania Branży Petrochemicznej Polski Rynek Paliw w Hotelu Windsor Palace & Conference Center w Jachrance. W imieniu Spółki  nagrodę odebrał Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A.

Finałowa dziesiątka została też zaprezentowana w wydanej przez zespół e-petrol.pl publikacji – Raport Polski Rynek Paliw 2012/2013. Jest to jedyne na rynku opracowanie analityczne, zawierające prognozy cen paliw, analizy, wyniki oraz podsumowanie wydarzeń z rynku paliwowego z podziałem na: tradycyjne paliwa płynne, biopaliwa oraz LPG.

Warto podkreślić, że w tegorocznym wydaniu Raportu został zamieszczony wywiad z Adamem Sikorskim – Przewodniczącym Rady Nadzorczej UNIMOT GAZ S.A.