Menu

Powołanie Rady Nadzorczej UNIMOT S.A. na kolejną kadencję

Data publikacji: 20.05.21

image

Akcjonariusze UNIMOT S.A. na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu powołali członków Rady Nadzorczej na nową pięcioletnią kadencję. W Radzie Nadzorczej spółki zadebiutuje Lidia Banach- Hoheker.

W czwartek  20 maja 2021 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie UNIMOT S.A., na którym akcjonariusze powołali w skład Rady Nadzorczej na nową wspólną pięcioletnią kadencję siedem osób. Sześć z nich to dotychczasowi członkowie: Piotr Cieślak, Piotr Prusakiewicz, Bogusław Satława, Ryszard Budzik, Andreas Golombek oraz Isaac Querub. Nowym członkiem została Lidia Banach-Hoheker – doświadczona specjalistka zasiadająca w zarządach wielu spółek.

– Jesteśmy dumni z naszej Rady Nadzorczej. To grupa specjalistów w doświadczeniem w różnych obszarach, zaangażowana w nadzór i wsparcie Zarządu. Większość osób to członkowie niezależni, którzy są z nami już od jakiegoś czasu. Dodatkowo, jestem przekonany, że zmiana w składzie Rady i dołączenie do niej Pani Lidii Banach-Hoheker to dobry krok – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu i główny akcjonariusz UNIMOT S.A.

Lidia Banach-Hoheker jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie Finansami, posiada kwalifikację ACCA. Pełniła funkcje dyrektora finansowego lub członka zarządu m.in. w spółce Wincanton Polska sp. z o.o., Wincanton Marqueset France S.A., Mikom Sp. z o.o., Merlin.pl SA oraz Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o. (spółka z Grupy PWN). Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu ds. Finansowych w Grupie PWN w spółkach: Wydawnictwa Naukowego PWN SA, PZWL Wydawnictwa Lekarskiego Sp. z o.o. i Estate Sp. z o.o.

Polecamy również

Getka i Unimot zasilą projekty OZE w Polsce amerykańskimi panelami fotowoltaicznymi od First Solar

Projekt umożliwi polskiej firmie Unimot rozbudowę infrastruktury fotowoltaicznej o panele...

24 września 2021

Zobacz więcej

NuScale Power podpisuje porozumienie o współpracy (MoU) z Getka i UNIMOT w celu rozpoznania możliwości wdrożenia technologii SMR w Polsce

Getka, UNIMOT oraz NuScale Power przeanalizują możliwość wprowadzenia na rynek modułów...

23 września 2021

Zobacz więcej

Wyniki Grupy UNIMOT za I półrocze 2021 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

24 sierpnia 2021

Zobacz więcej