Menu

AVIA startuje na Ukrainie

Data publikacji: 29.01.19

image

Niebawem w Kijowie pojawią się pierwsze stacje paliw w barwach AVIA. UNIMOT S.A., spółka notowana na GPW, podpisała umowy franczyzowe i w partnerstwie firmy Wexler Global Trading rozpoczyna rebranding dwóch stacji paliw.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka UNIMOT, która posiada prawo do reprezentowania marki AVIA na Ukrainie, wprowadza nowy brand na ukraiński rynek paliw. Rozpoczął się proces rebrandingu pierwszych dwóch stacji paliw w Kijowie, w którym uczestniczy też firma z branży paliwowej – Wexler Global Trading Sp. z o.o.

W oparciu o nasze kompetencje i doświadczenie na rynku polskim rozpoczynamy realizację budowy sieci stacji AVIA na Ukrainie – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A. – Rynek ukraiński bardzo pozytywnie odbiera szwajcarską markę; kojarzy ją nie tylko z europejskimi stacjami, ale też z innowacyjnym podejściem do produkcji paliw. Wprowadzamy więc tę markę jako franczyzę na stacjach paliw, jednak nie prowadzimy na terenie Ukrainy działalności operacyjnej, w tym dostaw paliw. Rozważamy natomiast zwiększenie obecności marki w przyszłości o inne produkty ropopochodne. W tym celu zawarliśmy współpracę z Wexler Global Trading Sp. z o.o. – firmą o wysokich kompetencjach w obszarze handlu paliwami, która obsługuje znaczną ilość stacji paliw na Ukrainie. Liczymy, że dzięki tej współpracy wzrośnie nasz potencjał biznesowy oraz skala działalności na rynku ukraińskim.

UNIMOT S.A. i Wexler Global Trading Sp. z o.o. zawarły w ostatnich dniach porozumienie o współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym na Ukrainie. Na obecnym etapie obie firmy będą realizowały projekt tworzenia sieci stacji AVIA. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości mogą uruchomić wspólną produkcję wysokiej jakości paliw silnikowych i smarów. Firma Wexler Global Trading planuje przeznaczyć na ten cel spore nakłady inwestycyjne.

Plany naszego partnera biznesowego w zakresie produkcji paliw są obszerne, z inwestycjami rzędu 50 mln euro. Pragnę jednak zapewnić, że zaangażowanie kapitałowe UNIMOT na tym etapie jest niewielkie. Szacujemy, że rebranding pierwszych stacji AVIA nie przekroczy 100 tys. euro – wyjaśnia Adam Sikorski.

Wexler Global Trading Sp. z o.o. jest firmą handlową, działającą na rynku produktów naftowych. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną paliw, w szczególności przeznaczonych dla sektora transportowego. Wexler Global Trading zaopatruje w paliwo znaczną ilość stacji na Ukrainie.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej