Menu

Commodity Trading. Inwestycje na rynkach towarowych – nowy kierunek studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego, realizowany we współpracy z UNIMOT

Data publikacji: 27.06.24

image

Akademia Leona Koźmińskiego we współpracy z grupą UNIMOT, uruchamia pionierski program studiów podyplomowych, skoncentrowanych na handlu surowcami i inwestycjach na rynkach towarowych. Kierunek, na który trwa rekrutacja, wypełni lukę edukacyjną w tej dziedzinie w naszej części Europy.

Akademia Leona Koźmińskiego wzbogaca swoją ofertę edukacyjną o unikalny kierunek studiów podyplomowych, skoncentrowany na handlu surowcami i inwestycjach na rynkach towarowych. Program Commodity Trading. Inwestycje na rynkach towarowych jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie. Studia, realizowane we współpracy z UNIMOT – jednym z liderów branży paliwowo-energetycznej w Polsce, mają na celu przygotowanie uczestników do efektywnego zarządzania i inwestowania na globalnych rynkach towarowych.

„Możliwość zaproponowania nowego kierunku studiów podyplomowych, będącego odpowiedzią na potrzeby biznesu, niezwykle nas cieszy” – podkreśla dr Adrian Struciński, opiekun merytoryczny kierunku. „Commodity Trading. Inwestycje na rynkach towarowych to program, który dzięki bliskiej współpracy z UNIMOT łączy praktyczne podejście z teorią i aktualną wiedzą naukową. Wspólnie wypełnimy lukę w edukacyjnej ofercie naszego regionu, otwierając jednocześnie naszym słuchaczom drogę do efektywnego zarządzania i inwestowania na globalnych rynkach towarowych”.

Program studiów powstał z myślą o osobach, które chcą zdobyć kluczowe umiejętności w zarządzaniu firmami surowcowymi i organizacjami zajmującymi się międzynarodowym handlem towarami. Kierowany jest także do ekspertów odpowiedzialnych za zarządzanie ryzykiem związanym z towarami, pracowników działów tradingu w instytucjach finansowych i firmach surowcowych, oraz do indywidualnych inwestorów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat inwestycji na rynkach towarowych.

„Pokrewne kierunki studiów są już obecne na uczelniach w Europie Zachodniej np. w Genewie, światowej stolicy tradingu. Dzięki strategicznemu położeniu Polski, mamy szansę stać się liderem w zakresie kompetencji związanych z handlem towarami, a inwestycja w wysokiej jakości programy edukacyjne jest kluczowa dla budowania przewagi konkurencyjnej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Tym samym, cieszymy się z możliwości kształtowania przyszłości branży. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie stanowi solidny fundament do dzielenia się wiedzą z przyszłymi profesjonalistami” – mówi dr Adam Sikorski, prezes zarządu UNIMOT.

Program nauczania obejmuje szereg zagadnień, w tym analizę rynkową, zarządzanie ryzykiem, strategie handlowe oraz globalne przepływy towarowe. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez kadrę Akademii Leona Koźmińskiego, jak i praktyków Grupy Unimot, mających bogate doświadczenie w handlu i zarządzaniu ryzykiem towarów. Połączenie wiedzy akademickiej z wiedzą praktyczną jest gwarancją przekazywania słuchaczom wiedzy najbardziej aktualnej, a tym samym zweryfikowanej przez rynek.

„Połączenie nauki i biznesu to dla nas naturalna synergia. Chcemy mieć realny wpływ na kształtowanie kompetencji przyszłości. Wiemy, jak ważne jest, aby studenci byli przygotowani nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie do wyzwań, z jakimi będą się spotykać w swojej karierze zawodowej. Współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego pozwoli nam aktywnie wspierać rozwój przyszłych branżowych ekspertów w sektorze, którego jesteśmy częścią” – mówi Aneta Szczesna-Kowalska, wiceprezes zarządu ds. HR, UNIMOT.

Szczegóły dotyczące programu, planu studiów oraz procesu rekrutacyjnego dostępne są na stronie uczelni.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej