Menu

UNIMOT złożył Prospekt Emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

Data publikacji: 29.01.16

image

Spółka UNIMOT złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka planuje przeprowadzić ofertę publiczną w drugim kwartale, i chce przeznaczyć pozyskane fundusze na dalszy dynamiczny rozwój.

W związku z planowanym debiutem na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, 29 stycznia 2016 r. Spółka UNIMOT złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka ubiega się o zezwolenie na obrót na rynku regulowanym , obecnie notowanych na rynku New Connect akcji serii I oraz nowo emitowanych akcji serii J. Nowa emisja akcji w ilości 4 mln sztuk zostanie zaoferowana inwestorom w ofercie publicznej. Oferentem jest Dom Maklerski Bank Ochrony Środowiska S.A. Ostateczny temin oferty publicznej uzależniony jest od akceptacji prospektu przez KNF.

Składając prospekt do KNF wkroczyliśmy w kluczowy etap przygotowań UNIMOT S.A. do publicznej oferty akcji i ich notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – stwierdza Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A. – Był to jeden ze strategiicznych celów Spółki ogłaszany przez nas już 2 lata temu. Dokładamy wszelkich starań, aby się do tego przygotować, dlatego w tym procesie wspierają nas nasi uznani partnerzy – Dom Maklerski BOŚ S.A. i Kancelaria Prawna CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni, oraz allStreet Ltd.

Celem przejścia UNIMOT S.A. na główny parkiet jest przede wszystkim pozyskanie kapitału, który pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój zakresu naszej działalności – dodaje Prezydent Brzozowski. – Obecność na GPW zwiększy prestiż firmy i umocni jej pozycję na rynku paliwowo-energetycznym. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje Spółki, która utrzymuje rosną wyniki ze sprzedaży w ostatnich latach, wykazuje doskonałe wyniki finansowe i co najważniejsze z sukcesami wkracza na nowe rynki.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej