Menu

UNIMOT wygenerował rekordowe przychody

Data publikacji: 08.04.15

image

Przychody UNIMOT S.A. w marcu 2015 r. są najwyższe w historii Spółki.  W porównaniu do ubiegłego roku, jest to ponad czterokrotny wzrost miesięcznych wyników sprzedażowych.

Marzec był znakomitym miesiącem sprzedażowym dla UNIMOT S.A. Miesięczne przychody przekroczyły  143 miliony złotych netto i są najwyższe w historii działalności operacyjnej Spółki.

Po raz pierwszy w historii Spółki nasze miesięczne przychody osiągnęły tak wysoki poziom – podkreśla Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Warto zauważyć, że jest to wzrost aż czterokrotny w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tak dobre przychody są efektem wielu działań, które podjęliśmy jeszcze w ubiegłym roku, m.in. poszerzając naszą ofertę o kolejne produkty oraz zwiększając zakres ich dystrybucji.

Największy wpływ na osiągnięte wyniki UNIMOT S.A. w marcu miał dynamiczny wzrost sprzedaży w sektorze paliwowym.

– W marcu Spółka zrealizowała pierwsze wysoko wolumenowe transakcje tradingowe na rynku międzynarodowym, co miało znaczący wpływ na osiągnięte przychody – wyjaśnia Prezes UNIMOT S.A. – Duży udział w ogólnej sprzedaży naszych produktów miał sektor biopaliw i bioolejów, gdzie po okresie zimowym nastąpił wzrost zapotrzebowania na tego typu paliwa. Z kolei stabilny obrót gazem płynnym pozwolił z sukcesem kontynuować działalność w tym zakresie – dodaje Prezes Podgórski.

Należy podkreślić, że UNIMOT S.A. stale poszerza swoją ofertę i z sukcesem zdobywa kolejne rynki. Spółka konsekwentnie realizuje też przyjętą strategię, czego efektem są nowe kontrakty i rozszerzenie współpracy z dotychczasowymi klientami.

Polecamy również

Grupa Unimot i jej spółka RCEkoenergia partnerem XXIV Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol

19-20 lutego 2024 r. odbył się XXIV Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy PowerPol....

28 lutego 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej