Menu

UNIMOT wygenerował rekordowe przychody

Data publikacji: 08.04.15

image

Przychody UNIMOT S.A. w marcu 2015 r. są najwyższe w historii Spółki.  W porównaniu do ubiegłego roku, jest to ponad czterokrotny wzrost miesięcznych wyników sprzedażowych.

Marzec był znakomitym miesiącem sprzedażowym dla UNIMOT S.A. Miesięczne przychody przekroczyły  143 miliony złotych netto i są najwyższe w historii działalności operacyjnej Spółki.

Po raz pierwszy w historii Spółki nasze miesięczne przychody osiągnęły tak wysoki poziom – podkreśla Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Warto zauważyć, że jest to wzrost aż czterokrotny w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tak dobre przychody są efektem wielu działań, które podjęliśmy jeszcze w ubiegłym roku, m.in. poszerzając naszą ofertę o kolejne produkty oraz zwiększając zakres ich dystrybucji.

Największy wpływ na osiągnięte wyniki UNIMOT S.A. w marcu miał dynamiczny wzrost sprzedaży w sektorze paliwowym.

– W marcu Spółka zrealizowała pierwsze wysoko wolumenowe transakcje tradingowe na rynku międzynarodowym, co miało znaczący wpływ na osiągnięte przychody – wyjaśnia Prezes UNIMOT S.A. – Duży udział w ogólnej sprzedaży naszych produktów miał sektor biopaliw i bioolejów, gdzie po okresie zimowym nastąpił wzrost zapotrzebowania na tego typu paliwa. Z kolei stabilny obrót gazem płynnym pozwolił z sukcesem kontynuować działalność w tym zakresie – dodaje Prezes Podgórski.

Należy podkreślić, że UNIMOT S.A. stale poszerza swoją ofertę i z sukcesem zdobywa kolejne rynki. Spółka konsekwentnie realizuje też przyjętą strategię, czego efektem są nowe kontrakty i rozszerzenie współpracy z dotychczasowymi klientami.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej