Menu

UNIMOT S.A. przejmuje kolejną spółkę handlującą energią elektryczną

Data publikacji: 24.05.16

image

UNIMOT S.A., niezależny dystrybutor paliw płynnych i gazowych, podpisał umowę w sprawie kupna 100 proc. udziałów w firmie Tradea Sp. z o.o., specjalizującej się w handlu energią elektryczną.

Przejęcie firmy Tradea jest kolejnym krokiem w rozwoju działalności UNIMOT w obszarze handlu energią elektryczną, stanowiącej nowy element multienergetycznej oferty Grupy.

Przejęcie spółki Tradea doskonale wpisuje się w wizję rozwoju UNIMOT S.A., która między innymi zakłada zwiększającą się obecność naszej spółki na rynku energii elektrycznej” – mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. „W grudniu zeszłego roku dokonaliśmy akwizycji spółki EnergoGas, która już rozpoczęła sprzedaż energii elektrycznej do klienta indywidualnego. Teraz, w ramach uzupełnienia naszej oferty, zainwestowaliśmy w spółkę Tradea, która sprzedaje energię elektryczną zarówno do klienta biznesowego, jak i indywidualnego oraz zawiera transakcje na rynku hurtowym głównie za pośrednictwem platform giełdowych i brokerskich” – dodaje Prezes Brzozowski.

Tradea Sp. z o.o. powstała w 2010 r. Spółka  posiada koncesję na obrót energią elektryczną (OEE). Działalność firmy skupia się na trzech obszarach: hurtowym handlu energią, sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych oraz świadczeniu dodatkowych usług dla rynku energii. W 2015 r. sprzedaż energii przez spółkę Tradea sięgnęła 123 GWh.

Zobacz też komentarz wideo Prezesa Roberta Brzozowskiego.

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej