Menu

UNIMOT przygotowuje się do przejścia na rynek główny

Data publikacji: 29.07.15

image

UNIMOT S.A. oficjalnie rozpoczął przygotowania do wejścia na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd Spółki podpisał w tej sprawie umowy z instytucjami koordynującymi proces.

W ostatnich dniach lipca w UNIMOT S.A. ruszył proces przygotowań do wejścia na rynek główny GPW. Dom Maklerski BOŚ S.A. pełni w tym procesie funkcję koordynatora, odpowiedzialnego m.in. za przeprowadzenie oferty publicznej akcji nowej emisji, przygotowanie części prospektu emisyjnego, przeprowadzenie procedury dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego. Będzie też pełnić funkcję Agenta Emisji. Z kolei allStreet Sp. z o.o. odpowiada za doradztwo w procesie przygotowania dokumentów, emisji akcji i wprowadzenia ich do obrotu na GPW.

Przejście na rynek regulowany GPW to jeden z priorytetowych celów rozwoju naszej Spółki, który przyświecał nam już od chwili debiutu w alternatywnym systemie NewConnect w 2012 r.  – komentuje Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Od tego czasu Spółka poszerzyła swoją działalność o nowe sektory, dynamicznie zwiększyła przychody i zyski oraz rozbudowała struktury, tworząc grupę kapitałową. Debiutując na rynku NewConnect, byliśmy liderem wśród dystrybutorów gazu płynnego w Polsce Południowej. Obecnie UNIMOT S.A. to silny, niezależny importer paliw, z własną infrastrukturą w zakresie dystrybucji gazu ziemnego i rozbudowaną w całej Polsce siecią dystrybucji paliw. Rozwijamy się zarówno organicznie, poszerzając obszar działalności, jak i poprzez przejęcia (w ub.r. nabyliśmy zorganizowaną część przedsiębiorstwa z sektora paliw). Celem nowej emisji oraz przeniesienia akcji na główny parkiet jest przede wszystkim pozyskanie środków finansowych na kontynuację rozwoju Grupy UNIMOT.  

Proces ulokowania walorów Spółki na rynku głównym GPW musi poprzedzić m.in. procedura dokładnej wyceny wartości firmy.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Domem Maklerskim BOŚ S.A., allStreet Sp. z o.o., jak również z Kancelarią CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni, która od trzech lat pełni rolę Autoryzowanego Doradcy Spółki – dodaje Przemysław Podgórski. – Liczymy, że udział i zaangażowanie tak doświadczonych i renomowanych partnerów umożliwi płynne przejście UNIMOT S.A. na rynek regulowany, umacniając tym samym pozycję Spółki w branży.

 

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej