Menu

UNIMOT powołuje do Zarządu byłego prezesa Orlen Gaz

Data publikacji: 25.07.16

image

25 lipca br.  w spółce UNIMOT nastąpiły  istotne zmiany w składzie Zarządu. Z powodów osobistych, swoją rezygnację ze stanowiska Członka Zarządu na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej, złożył Andrew Smith. Następnie Rada Nadzorcza powołała Marcina Zawiszę, obecnego dyrektora ds. rozwoju UNIMOT S.A., na stanowisko Członka Zarządu Spółki. Marcin Zawisza będzie również pełnił funkcję  wiceprezesa UNIMOT S.A.

– Marcin Zawisza to ekspert, mający olbrzymie doświadczenie w realizacji projektów gazowych i paliwowych w największych krajowych koncernach, m.in. Orlen Gaz czy Shell Polska – komentuje Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z p. Zawiszą i dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć mu funkcję wiceprezesa Spółki. Liczymy, że przyczyni się on do efektywnej realizacji strategicznych celów UNIMOT – dodaje Adam Sikorski.

Marcin Zawisza jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkoły Bankowości i Ubezpieczeń. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania logistycznego, a tytuł MBA uzyskał na GFKM and Erasmus Rotterdam School of Business.  Marcin Zawisza  pracował m.in. w Grupie Shell w segmencie chemicznym, a w latach 2004-10 w Shell Gas Polska Sp. z o.o. jako Regionalny Dyrektor ds. Dostaw na Europę Wschodnią. Od 2010 r. zajmował się obszarem sprzedaży hurtowej produktów rafineryjnych PKN Orlen S.A., początkowo współtworząc Biuro Analiz i Strategii Handlu Hurtowego w GK. Następnie, od 2012 r., przez ponad 3 lata pełnił funkcję prezesa zarządu Orlen Gaz Sp. z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za tworzenie i realizację strategii Grupy w obszarze rynku LPG.

 

Polecamy również

Spotkanie z Zarządem 24 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy Państwa na konferencję z udziałem Zarządu, której tematem będą wyniki Grupy...

19 kwietnia 2024

Zobacz więcej

Unimot na konferencji poświęconej praktyce realizacji celów klimatycznych w logistyce i transporcie

17-18 kwietnia 2024 r. w Gdyni odbyła się konferencja poświęcona praktyce realizacji celów...

18 kwietnia 2024

Zobacz więcej

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej