Menu

UNIMOT ma najwyższe zabezpieczenie

Data publikacji: 09.10.15

image

Spółka UNIMOT podwyższyła kaucję gwarancyjną. Jako podmiot dokonujący dostaw paliw, UNIMOT dostosował wysokość kaucji do maksymalnej kwoty 10 mln zł.

Zgodnie ze znowelizowaną w kwietniu 2015 r. ustawą o podatku od towarów i usług oraz wejściem w życie nowych obowiązków w zakresie solidarnej odpowiedzialności, UNIMOT S.A. zwiększył wysokość kaucji, która stanowi zabezpieczenie zapłaty podatku. Tym samym, jako podmiot dostarczający paliwa, Spółka zapewni lepszą ochronę interesów budżetu państwa oraz uczciwych podatników. Podwyższenia kaucji do maksymalnego poziomu 10 mln zł dokonano poprzez zwiększenie gwarancji bankowej.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2014 r. Spółka zwiększyła wysokość kaucji do maksymalnej wówczas wymaganej kwoty 3 mln zł. Uplasowało to UNIMOT w wąskim gronie dostawców paliw posiadających maksymalne zabezpieczenie.

Dzięki kaucji gwarancyjnej, nabywca paliw od UNIMOT S.A. jest bezwzględnie wyłączony z solidarnej odpowiedzialności za nieodprowadzony przez dostawcę podatek VAT. Rozwiązanie to przeciwdziała m.in. nadużyciom i wyłudzaniu podatku od towarów i usług.

Sprawdzenia, czy kontrahent wniósł kaucję gwarancyjną, można dokonać na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Polecamy również

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej