Menu

UNIMOT GAZ zawarł istotną umowę

Data publikacji: 20.02.14

image

Zarząd UNIMOT GAZ S.A. podpisał ważną umowę o współpracę w zakresie nabywania biopaliw. Dzięki temu Spółka zagwarantowała sobie stały dostęp do tego surowca.

Umowa o współpracę została zawarta z jednym z największych polskich producentów paliw. Określono w niej m.in. warunki zakupu przez Spółkę biopaliw ciekłych. Obie strony ustaliły też miesięczne wolumeny zakupów realizowanych przez UNIMOT GAZ S.A. oraz sposób kalkulacji ceny w oparciu o notowania rynkowe.

– Podpisana w ostatnich dniach umowa z jednym z największych producentów paliw w Polsce ma dla naszej Spółki istotne znaczenie – komentuje Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Gwarantuje ona Spółce stałe, wiarygodne źródło pozyskiwania biopaliwa oraz wpływa na dywersyfikację źródeł przychodów Spółki.

Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2014 do 31 grudnia 2014 r.

Przypomnijmy, że UNIMOT GAZ S.A. ma w ofercie biopaliwa, które są surowcem odnawialnym, produkowanym z olejów roślinnych. Produkt jest przeznaczony dla pojazdów z silnikiem diesla i może być stosowany jako samoistne paliwo lub jako biokomponent w oleju napędowym. Paliwo to ulega biodegradacji dwa razy szybciej niż ropopochodny olej napędowy i jest całkowicie bezpieczne w transporcie i magazynowaniu.

Polecamy również

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 18 września 2023 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

13 września 2023

Zobacz więcej