Menu

UNIMOT GAZ S.A. zmienił nazwę na UNIMOT S.A.

Data publikacji: 19.09.14

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. zmieniła nazwę na UNIMOT S.A. Zmiana wiąże się m.in. z rozszerzaniem oferty biznesowej Spółki.

Nazwa UNIMOT S.A. została wprowadzona zgodnie z uchwałą Zwyczajnego Walnego Zgromadzenie Akcjonariuszy z dnia 27 czerwca br. i po zarejestrowaniu przez Wydział Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego w Opolu dnia 17 września. Wszystkie pozostałe dane: NIP, REGON, numery kont bankowych, numery telefonów oraz adres pozostają bez zmian.

Zmiana nazwy Spółki wynika przede wszystkim z poszerzenia oferty biznesowej o kolejne produkty tj. biopaliwa i olej napędowy. 

Nasza działalność rynkowa już dawno wykroczyła poza obszar branży gazowniczej – komentuje zmianę Przemysław Podgórski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. – Wraz z rozwojem Spółki wprowadziliśmy do oferty gaz ziemny, biopaliwa, a w drugim kwartale br. rozpoczęliśmy hurtową sprzedaż oleju napędowego. Poprzez Spółki celowe inwestujemy w infrastrukturę służącą do dystrybucji gazu ziemnego oraz do wytwarzania gazu LNG za pośrednictwem własnej instalacji. Zmiana nazwy jest w tym wypadku zwieńczeniem pewnego procesu transformacji, krystalizowania się nowej koncepcji biznesowej. Chcemy tym samym dać wyraźny sygnał dla rynku, że UNIMOT S.A. to już nie tylko spółka z branży gazowniczej, ale dynamicznie rozwijająca się grupa multienergetyczna.

Biorąc pod uwagę plany przejęcia przez Spółkę znacznego sektora paliwowego od Unimot Express Sp. z o.o., ujednolicenie nazwy wpłynie na globalny charakter działalności, jak również na dalsze umacnianie pozycji rynkowej marki UNIMOT.

Zmiana nazwy Spółki nie pociąga za sobą konsekwencji materialno-prawnych w stosunkach z kontrahentami czy partnerami handlowymi oraz nie wpływa na dotychczasowe zobowiązania Spółki.

W związku z powyższym Zarząd UNIMOT S.A. zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich partnerów i kontrahentów o używanie nowej nazwy na wystawianych dla Spółki dokumentach oraz korespondencji.

Jednocześnie Spółka zapewnia, iż dokłada wszelkich starań, aby proces zmiany nazwy został przeprowadzony w jak najmniej uciążliwy sposób.

Polecamy również

Unimot opublikował wyniki za III kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za III kwartał 2023 r....

22 listopada 2023

Zobacz więcej

Unimot rozszerza skład zarządu spółki

Rada Nadzorcza Unimot powołała z dniem 1 stycznia 2024 r. dwóch nowych członków zarządu...

22 listopada 2023

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem generalnym Rajdu Barbórka

Grupa UNIMOT została sponsorem generalnym Rajdu Barbórka. To kolejny ważny dla Automobilklubu...

21 listopada 2023

Zobacz więcej