Menu

UNIMOT GAZ przejmie duży sektor paliwowy

Data publikacji: 09.09.14

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. zamierza przejąć znaczną część przedsiębiorstwa prowadzącego hurtową sprzedaż paliw. Od początku września trwają intensywne działania w tym kierunku.

Działalność UNIMOT GAZ S.A. w zakresie oleju napędowego zostanie wkrótce znacząco rozszerzona. Spółka przygotowuje się do przejęcia rentownej części przedsiębiorstwa, które od ponad 20 lat zajmuje się hurtową sprzedażą paliw płynnych.

Omawiana część przedsiębiorstwa jest własnością głównego udziałowca Spółki – Unimot Express Sp. z o.o., specjalizującego się w krajowym i międzynarodowym obrocie produktami petrochemicznymi. Nabywany sektor paliwowy, którego działalność jest zlokalizowana głównie na terenie południowej Polski, generuje ok. 70% przychodów firmy.

Zarząd UNIMOT GAZ S.A. podjął decyzję o nabyciu tej części przedsiębiorstwa, ponieważ znacząco zwiększy to zakres i możliwości działań Spółki w sektorze oleju napędowego, którego sprzedaż rozpoczęliśmy w drugim kwartale br.  – wyjaśnia Przemysław Podgórski, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Istotną korzyścią wynikającą z tej transakcji będzie pozyskanie rentownej ZCP, o realizowanych rocznych przychodach na poziomie 127 mln i wyniku 1,3 mln. Warto jednak podkreślić, że nabywany sektor należy do spółki działającej w ramach jednej Grupy Kapitałowej, co znaczenie zwiększa bezpieczeństwo transakcji i przyniesie Spółce liczne korzyści biznesowe.

Dzięki planowanej transakcji UNIMOT GAZ S.A. poszerzy zasięg działalności w sektorze oleju napędowego o południowe regiony kraju. Spółka zyska też poważną bazę klientów i partnerów biznesowych, z długoletnią historią współpracy, intensyfikując realizowaną już sprzedaż paliw z wykorzystaniem bazy OLPP w Boronowie. Z kolei kadra pracownicza Spółki zostanie zasilona o wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży paliwowej.

Obecnie Zarząd Spółki prowadzi intensywne działania, zmierzające do ustalenia ostatecznych warunków transakcji. 

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej