Menu

UNIMOT GAZ pozyskał nowych inwestorów

Data publikacji: 19.12.13

image

Wśród akcjonariuszy UNIMOT GAZ S.A. znaleźli się nowi, zagraniczni inwestorzy. Akcje Spółki nabyły dwie znaczące firmy z wieloletnim doświadczeniem na hiszpańskim rynku gazu.

Nowymi akcjonariuszami UNIMOT GAZ S.A. zostały spółki INCOGAS oraz MOKA CONSULTING S.L. Jak wynika z podpisanych 17 i 18 grudnia br. umów między Zarządem UNIMOT Express Sp. z o.o. (głównym udziałowcem Spółki) a wspomnianymi Spółkami, nowi inwestorzy uzyskają po 5% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz po 4,10% udziału w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.

– Pozyskanie nowych inwestorów branżowych leży tak w interesie Spółki, jak i jej dotychczasowych akcjonariuszy – komentuje Przemysław Pogórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Spółka INCOGAS posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obrotu gazem ziemnym, w tym LNG. Z kolei spółka MOKA CONSULTING S.A. specjalizuje się w szeroko rozumianym konsultingu w sektorze przemysłu naftowego i gazowego. Biorąc to pod uwagę, jak również mając na względzie planowany przez UNIMOT GAZ S.A. rozwój działalności w zakresie obrotu gazem ziemnym, wsparcie obu firm w zakresie know-how będzie dla naszej Spółki niezwykle cenne.

INGENIERÍA Y COMERCIALIZACIÓN DEL GAS, S.A. („INCOGAS”) to prywatna hiszpańska spółka, założona w 2001 r. Przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż i dystrybucja gazu ziemnego oraz innych paliw. Odbiorcami Incogas są firmy z rożnych gałęzi przemysłu (m.in. ceramika, metalurgia, sektor papierniczy), jak również klienci indywidualni. Głównym udziałowcem firmy jest Energia Ceramica S.L., (ENCERSA), spółka kontrolowana przez 24 grupy przemysłowe, wśród których znajduje się 51 dużych konsumentów gazu. Incogas jest jedną z 9 aktywnych firm na hiszpańskim rynku gazu, do którego została dopuszczona w 2004 r. Incogas posiada długo- i krótkoterminowe kontrakty z ENAGAS – głównym dostawcą gazu ziemnego w Hiszpanii. Bieżąca moc przesyłowa Spółki wynosi 4700 GWh rocznie.

MOKA CONSULTING S.L. („MOKA”) świadczy usługi konsultingowe dla firm z branży naftowej i gazowej.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracowników oraz rozległym kontaktom w wielu krajach (m in. Afryka, Środkowy Wschód), spółka dostarcza swoim partnerom gotowe rozwiązania biznesowe w zakresie zawierania długoterminowych kontraktów na dostawy surowców. Spółka wspiera klientów w formułowaniu strategii, przeprowadzaniu analiz ekonomicznych i technicznych oraz w procesie negocjacji, pomagając znaleźć najlepsze rozwiązania. Moka Consulting S.L. jest spółką hiszpańską, utworzoną w marcu 2007 r. przez Isaaca Querub – byłego dyrektora generalnego Glencore, oraz Jamesa Bentolilia – również w przeszłości związanego z Glencore, posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu negocjacji i zawieraniu umów handlowych, współpracy z rządami i międzynarodowymi kompaniami naftowymi oraz w finansowaniu projektów.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej