Menu

UNIMOT GAZ ma dwie nowe instalacje LNG

Data publikacji: 08.07.14

image

Spółka UNIMOT GAZ kontynuuje rozwój sieci gazowej na kolejnych, niezgazyfikowanych terenach. Zależna od UNIMOT GAZ Spółka nabyła w tym celu nowy podmiot

Na początku lipca UNIMOT GAZ dokonał kolejnej ważnej inwestycji nabycia sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. Spółka staje się w ten sposób dostawcą gazu ziemnego do klientów zlokalizowanych na terenie dwóch miejscowości: Tuczno (woj. zachodniopomorskie) i Wieleń (woj.wielkopolskie). 

Nabyty przez Spółkę Celową podmiot posiada na wskazanych terenach własną infrastrukturę w postaci stacji regazyfikacji LNG wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i pomiarową, wybudowaną w oparciu o zbiorniki kriogeniczne (LNG) oraz lokalne sieci gazowe wraz z przyłączami. Sieć gazowa w miejscowości Tuczno już funkcjonuje, natomiast sieć w Wieleniu jest w końcowej fazie realizacji. W miarę zapotrzebowania, sieć może być rozbudowywana, a tym samym można podłączać kolejnych odbiorców. 

– Podjęte obecnie działania mają na celu realizację zapotrzebowania na paliwo gazowe dla wiodących firm oraz instytucji samorządowych, małych i średnich przedsiębiorstw, a także odbiorców indywidualnych w miejscowościach Tuczno i Wieleń – komentuje Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Warto dodać, że w gronie naszych nowych odbiorców gazu ziemnego znajduje się jeden z największych międzynarodowych producentów wyrobów czekoladowych oraz polskie oddziały wiodących marek z zakresu sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz akcesoriów samochodowych. W wyniku realizacji w/w inwestycji szacunkowa sprzedaż gazu ziemnego realizowana przez Grupę Unimot Gaz S.A. zwiększy się docelowo o ok. 1,3 mln m3 rocznie. 

Dostawy gazu LNG do instalacji pochodzą z importu z Rosji (Grupa Gazprom), ale tylko do czasu uruchomienia własnej produkcji LNG na terenie kraju. Warto również przypomnieć, iż Spółka realizuje także projekt budowy sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego w oparciu o technologię LNG na terenie województwa podlaskiego, który właśnie uzyskał pozwolenie na budowę.

 

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej