Menu

UNIMOT GAZ ma dwie nowe instalacje LNG

Data publikacji: 08.07.14

image

Spółka UNIMOT GAZ kontynuuje rozwój sieci gazowej na kolejnych, niezgazyfikowanych terenach. Zależna od UNIMOT GAZ Spółka nabyła w tym celu nowy podmiot

Na początku lipca UNIMOT GAZ dokonał kolejnej ważnej inwestycji nabycia sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. Spółka staje się w ten sposób dostawcą gazu ziemnego do klientów zlokalizowanych na terenie dwóch miejscowości: Tuczno (woj. zachodniopomorskie) i Wieleń (woj.wielkopolskie). 

Nabyty przez Spółkę Celową podmiot posiada na wskazanych terenach własną infrastrukturę w postaci stacji regazyfikacji LNG wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i pomiarową, wybudowaną w oparciu o zbiorniki kriogeniczne (LNG) oraz lokalne sieci gazowe wraz z przyłączami. Sieć gazowa w miejscowości Tuczno już funkcjonuje, natomiast sieć w Wieleniu jest w końcowej fazie realizacji. W miarę zapotrzebowania, sieć może być rozbudowywana, a tym samym można podłączać kolejnych odbiorców. 

– Podjęte obecnie działania mają na celu realizację zapotrzebowania na paliwo gazowe dla wiodących firm oraz instytucji samorządowych, małych i średnich przedsiębiorstw, a także odbiorców indywidualnych w miejscowościach Tuczno i Wieleń – komentuje Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Warto dodać, że w gronie naszych nowych odbiorców gazu ziemnego znajduje się jeden z największych międzynarodowych producentów wyrobów czekoladowych oraz polskie oddziały wiodących marek z zakresu sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz akcesoriów samochodowych. W wyniku realizacji w/w inwestycji szacunkowa sprzedaż gazu ziemnego realizowana przez Grupę Unimot Gaz S.A. zwiększy się docelowo o ok. 1,3 mln m3 rocznie. 

Dostawy gazu LNG do instalacji pochodzą z importu z Rosji (Grupa Gazprom), ale tylko do czasu uruchomienia własnej produkcji LNG na terenie kraju. Warto również przypomnieć, iż Spółka realizuje także projekt budowy sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego w oparciu o technologię LNG na terenie województwa podlaskiego, który właśnie uzyskał pozwolenie na budowę.

 

Polecamy również

Unimot na konferencji poświęconej praktyce realizacji celów klimatycznych w logistyce i transporcie

17-18 kwietnia 2024 r. w Gdańsku odbyła się konferencja poświęcona praktyce realizacji celów...

18 kwietnia 2024

Zobacz więcej

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w polskich portach

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot...

13 marca 2024

Zobacz więcej