Menu

UNIMOT finansuje edukację najzdolniejszych Polaków

Data publikacji: 07.04.16

image

UNIMOT S.A. wesprze edukację najzdolniejszych polskich studentów na zagranicznych uczelniach.  Na podstawie porozumienia zawartego z Fundacją Ivy Poland, Spółka sfinansuje studia wybranych podopiecznych.

Spółka UNIMOT dołączyła do grona firm aktywnie wspierających edukację polskiej młodzieży za granicą. W ramach współpracy z Fundacją Ivy Poland, Spółka uczestniczy w programie pożyczkowym umożliwiającym studentom kształcenie się na najlepszych uczelniach świata. Wybrani kandydaci Fundacji Ivy Poland otrzymają od Spółki nieoprocentowaną pożyczkę, która zostanie przeznaczona m.in. na pokrycie kosztów czesnego i wydatków związanych z pobytem w miejscu odbywania studiów.

 „Nasza Spółka posiada duże doświadczenie oraz kompetencje w tworzeniu i zarządzaniu kadrami. Wychodzimy z założenia, że kluczowym zadaniem dla rozwoju polskich przedsiębiorstw jest pozyskiwanie młodych, wysoko wykwalifikowanych kadr. Wspierając kształcenie studentów na najlepszych zagranicznych uniwersytetach wierzymy, że w przyszłości wzmocnią oni sektor publiczny i prywatny w naszym kraju, co zaowocuje pozytywnymi zmianami w polskiej gospodarce” – twierdzi Małgorzata Garncarek, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy UNIMOT S.A.

Założona w 2013 r. Fundacja Ivy Poland promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych amerykańskich i europejskich uniwersytetach, takich jak: Harvard, Stanford, Yale, Oxford czy Cambridge. Fundacja zachęca młodzież do studiowania na zagranicznych uczelniach, a następnie umożliwia finansowanie studentom, którzy zostali przyjęci na wybrane programy (m. in. MBA, LLM, MPP, MPA czy wymiany naukowe) i którzy planują powrócić do Polski po zakończeniu edukacji. W ramach działalności Fundacji, studenci otrzymują też pomoc w przygotowaniu do pracy w spółkach i instytucjach.

„Bardzo się cieszę, że UNIMOT S.A. chce pomagać najambitniejszym Polakom, którzy nie mogą zdobyć funduszy na naukę w najlepszych uczelniach świata – komentuje Krzysztof Daniewski, Prezes Zarządu Fundacji Ivy Poland. – Serdecznie dziękuję Zarządowi Spółki za dalekowzroczność i patriotyczną postawę. Mam nadzieję, że nasza współpraca zachęci inne firmy do wspierania edukacyjnych ambicji młodych Polaków”.

 

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej