Menu

UNIMOT dostawcą paliwa gazowego dla lotniska

Data publikacji: 09.01.15

image

UNIMOT S.A. został wyłącznym dostawcą gazu ziemnego do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Oferta Spółki okazała się najkorzystniejsza w przetargu na dostawę tego paliwa.

Od początku roku 2015 UNIMOT S.A. dostarcza gaz ziemny do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Spółka zaoferowała najbardziej konkurencyjną cenę w publicznym przetargu na dostawę paliwa gazowego dla GTL (Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze), które prowadzi nadzór nad utrzymaniem i rozwojem infrastruktury na lotnisku w Pyrzowicach.

W ciągu bieżącego roku, w ramach umowy kompleksowej, UNIMOT S.A. dostarczy na lotnisko w Pyrzowicach ok. 8,1 mln kWh paliwa gazowego. Spółka zapewnia także transport i odpowiada za ciągłość dostaw gazu ziemnego – tłumaczy Grzegorz Domański, dyrektor ds. gazu ziemnego UNIMOT S.A. – Staramy się intensywnie uczestniczyć w procesie zmian na rynku obrotu gazem ziemnym. Znamy potrzeby tego rynku, posiadamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów, co pomaga nam przygotowywać konkurencyjne oferty i zapewniać naszym klientom najwyższą jakość usług. Owocuje to kolejnymi, sfinalizowanymi transakcjami, do których należy m.in. wygrany właśnie przetarg.  

Przypomnijmy, że pierwszą taryfę UNIMOT S.A. na obrót gazem ziemnym prezes URE zatwierdził w maju 2014 r. Od tej chwili Spółka ma możliwość pozyskiwania klientów i sprzedaży gazu wysokometanowego.

Ponadto od września 2014 r. UNIMOT S.A. bezpośrednio uczestniczy w hurtowym obrocie gazu ziemnego, realizując transakcje handlowe za pośrednictwem TGE (Towarowa Giełda Energii). Dzięki temu Spółka bierze udział w aktywnej grze rynkowej.   

 

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej