Menu

Nowy członek Rady Nadzorczej UNIMOT

Data publikacji: 20.06.17

image

Spółka UNIMOT zyskała wybitnego eksperta z branży petrochemicznej w Radzie Nadzorczej. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki powołało w skład Rady Nadzorczej Pana Adila A. Al.-Tubayyeb.

Rada Nadzorcza UNIMOT S.A. może się poszczycić obecnością najwyższej klasy specjalisty z branży petrochemicznej. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki, które odbyło się 20 czerwca br., powołało w skład Rady Nadzorczej Pana Adila A. Al.-Tubayyeb, obywatela Arabii Saudyjskiej.

– Jesteśmy zaszczyceni, że do Rady Nadzorczej UNIMOT dołączył tak wybitny ekspert – komentuje Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A. – Pan Adil Al.-Tubayyeb jest międzynarodowym konsultantem rynku petrochemicznego, jego zaangażowanie w prace Rady Nadzorczej Spółki będzie dla nas niezwykle cenne. Liczymy też na jego wsparcie w zakresie rozwoju UNIMOT na rynku paliwowym, zwłaszcza we współpracy z zagranicznymi partnerami.

Adil Al.-Tubayyeb od 1982 r. był związany z Saudi Aramco – saudyjskim koncernem paliwowo-chemicznym, o największej w świecie dziennej produkcji ropy naftowej. W latach 1991-94 kierował oddziałem Saudi Petroleum Limited w Tokyo, a po powrocie został dyrektorem departamentu firmy ds. koordynacji międzynarodowych przedsięwzięć typu joint venture. Następnie, w latach 2000-03 Adil Al.-Tubayyeb był prezesem Saudi Petroleum International Inc w Nowym Jorku, a w 2007 r. objął stanowisko wiceprezesa firmy ds. marketingu i planowania zapasów. W 2008 r. został wiceprezesem RTIRP  – nowego projektu, powstałego po połączeniu Joint Venture Development & Coordination z Marketing & Supply Planning Organization. To wspólne przedsięwzięcie jest jednym z najbardziej ambitnych projektów w historii przemysłu petrochemicznego, mającym na celu zwiększenie zasobów rafineryjnych poprzez ulepszenie produktów o niskiej wartości rafineryjnej.

Polecamy również

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 18 września 2023 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

13 września 2023

Zobacz więcej