Menu

Koncesja OPZ dla UNIMOT S.A.

Data publikacji: 05.02.15

image

UNIMOT S.A. uzyskał z URE koncesję na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą. Spółka znalazła się w wąskim gronie podmiotów posiadających nową koncesję OPZ.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił UNIMOT S.A. koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą (OPZ). Dzięki temu Spółka może prowadzić obrót gazem płynnym, olejem napędowym i biopaliwami z zagranicznymi podmiotami. Warunkiem uzyskania koncesji, zgodnie ze znowelizowaną ustawą o zapasach paliw z 21 lipca 2014 r., było złożenie przez Spółkę zabezpieczenia majątkowego w wysokości 10 mln zł na poczet ewentualnych należności związanych z wykonywaną działalnością. Kaucja gwarancyjna zabezpiecza m.in.: opłatę roczną z tytułu posiadania koncesji, opłatę zapasową oraz zobowiązania podatkowe w zakresie VAT i podatku akcyzowego.

– Koncesja OPZ pozwoli Spółce wykorzystać pełnię możliwości, jakie stwarza międzynarodowy rynek paliw ciekłych – twierdzi Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój UNIMOT S.A w sektorze oleju napędowego i biopaliw w ciągu ostatniego półrocza, obrót tymi produktami, jak również gazem płynnym jeszcze bardziej umocni pozycję Spółki w tych trzech segmentach i przyczyni się do ekspansji działań na nowe obszary.

Warto przy tej okazji podkreślić, że UNIMOT S.A. znalazł się w gronie 45 podmiotów, które na dzień dzisiejszy złożyły wysokie zabezpieczenie majątkowe i posiadają nową koncesję. Liczymy, że wprowadzone zmiany przyczynią się do ograniczenia szarej  strefy w obrocie paliwami ciekłymi – dodaje Przemysław Podgórski.

Polecamy również

Paliwo w promocyjnej cenie 4,99 zł/l na stacji AVIA w Lublinie

Grupa Unimot, właściciel sieci stacji AVIA w Polsce, informuje o atrakcyjnej promocji dostępnej...

20 czerwca 2024

Zobacz więcej

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police

Kontynuując przyjęty plan rozszerzania działalności w obszarze dostaw paliw żeglugowych i...

4 czerwca 2024

Zobacz więcej