Menu

UNIMOT na Forum Ekonomicznym w Krynicy o skutkach pakietu paliwowego oraz o konsolidacjach w branży energetycznej

Data publikacji: 07.09.16

image

Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A.  – Adam Sikorski komentuje na Forum Ekonomicznym w Krynicy obecną sytuację na rynku paliwowo-energetycznym

Podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A., Pan Adam Sikorski był uczestnikiem panelu dyskusyjnego pt. „Jak konsolidować, żeby się rozwijać?”.

Kluczowe tezy wywiadu udzielonego tuż po panelu:

„[…]Myślę, że zmiany, które zaszły w sektorze energetycznym, szczególnie wprowadzenie pakietu energetycznego, zachęcą polskie podmioty do tego, aby współpracowały. Czy ta współpraca zakończy się konsolidacją, która byłaby naturalna kolejnością rzeczy ? Tego nie wiem, ale mam wrażenie, że jest to najlepszy okres w ostatnich latach do tego, żeby taka konsolidacja zaszła[…]”

„[…]Myślę, że Państwo odegrało rolę bodźca, który spowoduje, że przepisy które zaczną obowiązywać już za chwilę 1 października wymuszą szybkie działanie. Tak naprawdę wiele podmiotów nie będzie w stanie spełnić tych nowych wymagań narzuconych przez ustawodawcę, w związku z tym będą musiały szukać jakiegoś miejsca dla siebie i konsolidacja z kimś większym jest chyba najlepszym rozwiązaniem.”

„ […]Pakiet paliwowy który wszedł w życie 1 sierpnia, to pierwszy  skuteczny sposób wyeliminowania szarej strefy […] Po sierpniu widać wyraźne ożywienie u głównych graczy rynkowych. My również to obserwujemy u siebie w spółce.

Zapraszamy do obejrzenia całości wywiadu.

Polecamy również

Grupa Unimot i jej spółka RCEkoenergia partnerem XXIV Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol

19-20 lutego 2024 r. odbył się XXIV Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy PowerPol....

28 lutego 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej