Menu

UNIMOT na Forum Ekonomicznym w Krynicy o skutkach pakietu paliwowego oraz o konsolidacjach w branży energetycznej

Data publikacji: 07.09.16

image

Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A.  – Adam Sikorski komentuje na Forum Ekonomicznym w Krynicy obecną sytuację na rynku paliwowo-energetycznym

Podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A., Pan Adam Sikorski był uczestnikiem panelu dyskusyjnego pt. „Jak konsolidować, żeby się rozwijać?”.

Kluczowe tezy wywiadu udzielonego tuż po panelu:

„[…]Myślę, że zmiany, które zaszły w sektorze energetycznym, szczególnie wprowadzenie pakietu energetycznego, zachęcą polskie podmioty do tego, aby współpracowały. Czy ta współpraca zakończy się konsolidacją, która byłaby naturalna kolejnością rzeczy ? Tego nie wiem, ale mam wrażenie, że jest to najlepszy okres w ostatnich latach do tego, żeby taka konsolidacja zaszła[…]”

„[…]Myślę, że Państwo odegrało rolę bodźca, który spowoduje, że przepisy które zaczną obowiązywać już za chwilę 1 października wymuszą szybkie działanie. Tak naprawdę wiele podmiotów nie będzie w stanie spełnić tych nowych wymagań narzuconych przez ustawodawcę, w związku z tym będą musiały szukać jakiegoś miejsca dla siebie i konsolidacja z kimś większym jest chyba najlepszym rozwiązaniem.”

„ […]Pakiet paliwowy który wszedł w życie 1 sierpnia, to pierwszy  skuteczny sposób wyeliminowania szarej strefy […] Po sierpniu widać wyraźne ożywienie u głównych graczy rynkowych. My również to obserwujemy u siebie w spółce.

Zapraszamy do obejrzenia całości wywiadu.

Polecamy również

AVIA GO: rusza aplikacja mobilna sieci stacji paliw AVIA w Polsce

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa zarządzająca siecią stacji AVIA w Polsce,...

2 lipca 2024

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem Dni Jasła 2024

W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się Dni Jasła 2024. Wydarzenie, którego...

26 czerwca 2024

Zobacz więcej