Menu

UNIMOT zawiesza aplikację Tankuj24

Data publikacji: 03.09.18

image

Zgodnie z przyjętą strategią działania na lata 2018-23, która przewiduje optymalizację kosztów operacyjnych, Zarząd UNIMOT S.A. dokonał analizy projektu aplikacji mobilnej Tankuj24 pod kątem jej opłacalności. W wyniku analizy, Zarząd Spółki podjął decyzję o czasowym zawieszeniu projektu, do chwili pojawienia się na rynku większego zapotrzebowania na tego rodzaju usługę.

Aplikacja Tankuj24, która została uruchomiona w maju 2017 r., umożliwiała zakup paliwa on-line, z opcją jego odbioru na wybranej stacji w ciągu 24 godzin od zakończenia transakcji. Dodatkowo, w aplikacji dostępna była porównywarka cen paliw na poszczególnych stacjach, które przystąpiły do projektu. Dzięki temu klienci mogli dokonywać zakupu paliwa po najkorzystniejszej cenie, która zawsze była o kilka groszy niższa niż na pylonie. Do sieci stacji uczestniczących w projekcie należało ok. 100 partnerów, w tym wszystkie stacje paliw AVIA.

–  Tankuj24 to innowacyjny projekt, który był pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. W ciągu 15 miesięcy funkcjonowania aplikacja została pobrana ponad 60 tys. razy – twierdzi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. – Niestety, tylko niewielka ilość użytkowników aplikacji decydowała się na zakup paliwa on-line, co nie zapewniło pokrycia kosztów jej działania. Przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, że użytkownicy oczekiwali ogólnopolskiego zasięgu aplikacji, czyli przyłączenia się do Tankuj24 największych koncernów paliwowych. Te z kolei traktowały projekt jako konkurencyjny i nie były skłonne do współpracy. Z tego względu zdecydowaliśmy się czasowo zawiesić funkcjonowanie Tankuj24. Być może w przyszłości na polskim rynku wzrośnie potrzeba na zakup paliwa przez aplikacje mobilne, a wówczas dokonamy reaktywacji projektu, dostosowując go do bieżących oczekiwań klientów – dodaje Adam Sikorski.

Pod koniec 2017 r., niezależnie do aplikacji Tankuj24, na rynku pojawiła się aplikacja AVIA Petrol Stations, uruchomiona przez stowarzyszenie AVIA International, z siedzibą w Szwajcarii. Aplikacja ta prezentuje stacje należące do sieci AVIA w całej Europie, w tym w Polsce, wraz z nawigacją do nich oraz informacjami o ofercie i usługach dostępnych w każdej placówce. Ponieważ funkcjonalności aplikacji AVIA Petrol Stations są w części zdublowane z tymi, które oferował projekt Tankuj24, być może w przyszłości uda się oba projekty połączyć i stworzyć nowe, atrakcyjne rozwiązanie dla klientów stacji paliw.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za II kwartał 2024 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za II kwartał 2024 roku....

8 sierpnia 2024

Zobacz więcej

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej