Menu

UNIMOT GAZ złożył kaucję gwarancyjną

Data publikacji: 24.01.14

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. złożyła kaucję gwarancyjną zabezpieczającą zapłatę podatku od towarów i usług. Dzięki temu zwiększyła bezpieczeństwo swoich partnerów handlowych.

21 stycznia br. UNIMOT GAZ S.A. jako jedna z niewielu spółek zajmujących się obrotem i dystrybucją gazu płynnego złożyła kaucję gwarancyjną w wysokości 400 tys. zł. Jest to świadczenie zabezpieczenia zapłaty podatku od towarów i usług, w związku z dokonywaniem dostaw gazu płynnego, jak i innych towarów będących w ofercie Spółki. Kaucja została ustanowiona na rzecz Urzędu Skarbowego i będzie obowiązywała do  10 lutego 2015 r.

Dzięki kaucji gwarancyjnej nabywcy towarów od UNIMOT GAZ S.A. są zabezpieczeni przed ewentualnym niewywiązaniem się przez Spółkę z dokonania płatności, jak również zwolnieni z odpowiedzialności solidarnej za nieodprowadzony przez dostawcę podatek VAT.

Tego rodzaju działanie z pewnością ułatwi współpracę handlową z Klientami Spółki – twierdzi Grażyna Pawlak, dyrektor Działu Handlowego UNIMOT GAZ S.A. – Przyczyni się także do zwiększenia ich bezpieczeństwa oraz wzrostu zaufania ze strony naszych obecnych, jak i przyszłych partnerów handlowych.

Po złożeniu kaucji gwarancyjnej Spółka UNIMOT GAZ S.A. znajduje się w wykazie podmiotów, opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów. Wykaz jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

 

Polecamy również

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej