Menu

UNIMOT GAZ złożył kaucję gwarancyjną

Data publikacji: 24.01.14

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. złożyła kaucję gwarancyjną zabezpieczającą zapłatę podatku od towarów i usług. Dzięki temu zwiększyła bezpieczeństwo swoich partnerów handlowych.

21 stycznia br. UNIMOT GAZ S.A. jako jedna z niewielu spółek zajmujących się obrotem i dystrybucją gazu płynnego złożyła kaucję gwarancyjną w wysokości 400 tys. zł. Jest to świadczenie zabezpieczenia zapłaty podatku od towarów i usług, w związku z dokonywaniem dostaw gazu płynnego, jak i innych towarów będących w ofercie Spółki. Kaucja została ustanowiona na rzecz Urzędu Skarbowego i będzie obowiązywała do  10 lutego 2015 r.

Dzięki kaucji gwarancyjnej nabywcy towarów od UNIMOT GAZ S.A. są zabezpieczeni przed ewentualnym niewywiązaniem się przez Spółkę z dokonania płatności, jak również zwolnieni z odpowiedzialności solidarnej za nieodprowadzony przez dostawcę podatek VAT.

Tego rodzaju działanie z pewnością ułatwi współpracę handlową z Klientami Spółki – twierdzi Grażyna Pawlak, dyrektor Działu Handlowego UNIMOT GAZ S.A. – Przyczyni się także do zwiększenia ich bezpieczeństwa oraz wzrostu zaufania ze strony naszych obecnych, jak i przyszłych partnerów handlowych.

Po złożeniu kaucji gwarancyjnej Spółka UNIMOT GAZ S.A. znajduje się w wykazie podmiotów, opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów. Wykaz jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

 

Polecamy również

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 18 września 2023 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

13 września 2023

Zobacz więcej