Menu

UNIMOT Energia i Gaz wzmacnia zespół

Data publikacji: 26.06.20

image

Andrzej Moczydłowski – ekspert z rynku OZE, wchodzi do Zarządu Spółki UNIMOT Energia i Gaz, która wzmacnia się w ten sposób w segmencie oferty fotowoltaicznej.

 Spółka UNIMOT Energia i Gaz należąca do Grupy Kapitałowej UNIMOT, ogłosiła w maju bieżącego roku, że wchodzi w segment energii słonecznej pod marką AVIA Solar. Od połowy czerwca na stacjach paliw AVIA można się już zapoznać się z ofertą na instalację paneli fotowoltaicznych z Grupy UNIMOT. W perspektywie najbliższych 3 lat Grupa planuje zostać jednym z liderów tej branży.

Postawiliśmy sobie ambitne cele, dlatego musimy mieć na pokładzie takich ekspertów od rynku fotowoltaiki, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą nas prowadzić prosto do osiągnięcia tych założeń” – mówi Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A.. „Takim właśnie fachowcem jest Andrzej Moczydłowski, który w randze Członka Zarządu naszej spółki UNIMOT Energia i Gaz, będzie wspierał budowanie marki AVIA Solar w Polsce ” -dodaje Prezes Sikorski.

Andrzej Moczydłowski  z tytułem Executive MBA posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi w branży OZE. Jego specjalnością są farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe oraz elektrownie wodne. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla takich firm jak Iberdrola Renewables Polska Sp. z o.o., Energa Wytwarzanie S.A., czy PGE Energia Odnawialna Sp. z o.o. Jako członek Zarządu Energa Wytwarzanie S.A. brał udział w procesie restrukturyzacji źródeł wytwórczych w grupie Energa w obszarze utrzymania i eksploatacji oraz sprzedaży energii elektrycznej, gdzie odpowiadał m.in. za podniesienie efektywności  całego obszaru. Andrzej Moczydłowski brał także udział i bezpośrednio odpowiadał za procesy podziału i konsolidacji aktywów zakupionych przez Energa Wytwarzanie od Iberdrola Renewables Polska i Dong Energy A.S. W trakcie wieloletniej działalności w sektorze OZE branży brał udział w pracach stowarzyszeń branżowych takich jak:  PSEW, TEW, PIGEO.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej