Menu

UNIMOT Energia i Gaz wzmacnia zespół

Data publikacji: 26.06.20

image

Andrzej Moczydłowski – ekspert z rynku OZE, wchodzi do Zarządu Spółki UNIMOT Energia i Gaz, która wzmacnia się w ten sposób w segmencie oferty fotowoltaicznej.

 Spółka UNIMOT Energia i Gaz należąca do Grupy Kapitałowej UNIMOT, ogłosiła w maju bieżącego roku, że wchodzi w segment energii słonecznej pod marką AVIA Solar. Od połowy czerwca na stacjach paliw AVIA można się już zapoznać się z ofertą na instalację paneli fotowoltaicznych z Grupy UNIMOT. W perspektywie najbliższych 3 lat Grupa planuje zostać jednym z liderów tej branży.

Postawiliśmy sobie ambitne cele, dlatego musimy mieć na pokładzie takich ekspertów od rynku fotowoltaiki, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą nas prowadzić prosto do osiągnięcia tych założeń” – mówi Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A.. „Takim właśnie fachowcem jest Andrzej Moczydłowski, który w randze Członka Zarządu naszej spółki UNIMOT Energia i Gaz, będzie wspierał budowanie marki AVIA Solar w Polsce ” -dodaje Prezes Sikorski.

Andrzej Moczydłowski  z tytułem Executive MBA posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi w branży OZE. Jego specjalnością są farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe oraz elektrownie wodne. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla takich firm jak Iberdrola Renewables Polska Sp. z o.o., Energa Wytwarzanie S.A., czy PGE Energia Odnawialna Sp. z o.o. Jako członek Zarządu Energa Wytwarzanie S.A. brał udział w procesie restrukturyzacji źródeł wytwórczych w grupie Energa w obszarze utrzymania i eksploatacji oraz sprzedaży energii elektrycznej, gdzie odpowiadał m.in. za podniesienie efektywności  całego obszaru. Andrzej Moczydłowski brał także udział i bezpośrednio odpowiadał za procesy podziału i konsolidacji aktywów zakupionych przez Energa Wytwarzanie od Iberdrola Renewables Polska i Dong Energy A.S. W trakcie wieloletniej działalności w sektorze OZE branży brał udział w pracach stowarzyszeń branżowych takich jak:  PSEW, TEW, PIGEO.

Polecamy również

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot wynajęła terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven

Unimot Paliwa, spółka z Grupy Unimot, zawarła umowę na przeładunek i magazynowanie gazu LPG w...

22 maja 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za I kwartał 2024 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2024 roku. Według...

10 maja 2024

Zobacz więcej