Menu

UNIMOT publikuje szacunkowe wyniki za III kwartał 2017

Data publikacji: 20.10.17

image

Spółka UNIMOT szacuje, że jednostkowy zysk netto w III kwartale br. wyniesie 11,2 mln zł i będzie o 4% wyższy od wyniku III kwartału 2016 r., natomiast przychody ze sprzedaży osiągną wartość 759 mln zł, czyli o 14% wyższą niż w ub.r.

Ze wstępnych, jednostkowych danych UNIMOT S.A. wynika, że w III kwartale br. Spółka wypracuje 11,2 mln zł zysku. Spółka szacuje, że przychody ze sprzedaży wyniosą 759 mln zł, a EBITDA osiągnie wartość 15,5 mln zł. W efekcie, po dziewięciu miesiącach działalności, wartość przychodów UNIMOT S.A. wyniesie 2 142 mln zł, czyli będzie o 42% wyższa od wartości uzyskanej w analogicznym okresie 2016 r.

Wstępne, jednostkowe wyniki finansowe wskazują, że trzeci kwartał był udany dla UNIMOT S.A. Osiągnięte przychody ze sprzedaży są wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, mimo bardzo dynamicznej sytuacji na rynku paliw. W miesiącach lipiec i sierpień w segmencie oleju napędowego UNIMOT operował w otoczeniu relatywnie wysokich marż na tym produkcie. Natomiast w miesiącu wrześniu marże z hurtowej sprzedaży ON kształtowały się na stosunkowo niskim poziomie, co nie sprzyjało wzrostom wolumenów sprzedaży – wyjaśnia Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. – Spółka efektywnie wykorzystała jednak otoczenie rosnących cen LPG w Polsce i zrealizowała lepsze wyniki, zarówno pod względem wolumenu i wartości sprzedaży, jak i zysku netto na tym produkcie. Również przychody uzyskane ze sprzedaży biopaliw były zgodne z naszymi oczekiwaniami  – dodaje Prezes Brzozowski.

Warto dodać, że w trzecim kwartale UNIMOT S.A. z sukcesem realizował cele strategiczne. W omawianym okresie Spółka uruchomiła kolejne 4 stacje paliw pod marką AVIA oraz podpisała 4 umowy franczyzowe z właścicielami stacji. Zwiększono też do 85 ilość stacji partnerskich udostępniających usługę Tankuj24 – aplikację mobilną przeznaczoną do porównywania cen i tankowania paliw on-line.

Przedstawione wyniki są danymi szacunkowymi. Ostateczne, skonsolidowane wyniki finansowe Grupy UNIMOT zostaną zaprezentowane w raporcie okresowym za III kwartał br.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej