Menu

Wzrost sprzedaży w UNIMOT GAZ

Data publikacji: 11.03.13

image

Spółka Unimot Gaz osiągnęła w lutym 2013 r. przychody ze sprzedaży netto w wysokości 20 732 tys. zł. Stanowi to 21-procentowy wzrost w stosunku do stycznia br., pomimo krótszego okresu kalendarzowego.

Początek roku okazuje się korzystny jeśli chodzi o obroty Unimot Gaz S.A. Według wstępnych danych, w lutym 2013 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 20 732 tys. zł, czyli o 3590 tys. zł więcej niż w dłuższym miesiącu styczniu.

 – Rosnące wyniki finansowe w pierwszych miesiącach tego roku pokazują, że prowadzone przez nas działania idą w dobrym kierunku – twierdzi Przemysław Podgórski, członek Zarządu Unimot Gaz. – Potwierdzają też, że kroki podjęte w celu rozwoju Spółki, polegające m.in. na intensyfikacji hurtowego kanału dystrybucji, rozwoju rynku butlowego oraz wzmocnieniu struktur sprzedażowych, są właściwe. Powyższe dane są szacunkowe, ostateczne wyniki finansowe zostaną opublikowane w raporcie okresowym za I kwartał 2013 r., który ukaże się w połowie maja br. – dodaje Przemysław Podgórski.

 Warto podkreślić, że w ubiegłym roku, w analogicznym okresie, Unimot Gaz osiągnął sprzedaż w wysokości odpowiednio: 10 908 tys. zł w styczniu oraz 16 684 tys. zł w lutym. Nastąpił zatem dynamiczny, bo ponad 37-procentowy wzrost przychodów.

 Zarząd Spółki zdecydował, że informacje dotyczące wysokości miesięcznych przychodów ze sprzedaży będą przekazywane do 15. dnia każdego miesiąca, następującego po zamkniętym okresie rozrachunkowym.

Polecamy również

AVIA GO: rusza aplikacja mobilna sieci stacji paliw AVIA w Polsce

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa zarządzająca siecią stacji AVIA w Polsce,...

2 lipca 2024

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem Dni Jasła 2024

W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się Dni Jasła 2024. Wydarzenie, którego...

26 czerwca 2024

Zobacz więcej