Menu

Wzrost sprzedaży w UNIMOT GAZ

Data publikacji: 11.03.13

image

Spółka Unimot Gaz osiągnęła w lutym 2013 r. przychody ze sprzedaży netto w wysokości 20 732 tys. zł. Stanowi to 21-procentowy wzrost w stosunku do stycznia br., pomimo krótszego okresu kalendarzowego.

Początek roku okazuje się korzystny jeśli chodzi o obroty Unimot Gaz S.A. Według wstępnych danych, w lutym 2013 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 20 732 tys. zł, czyli o 3590 tys. zł więcej niż w dłuższym miesiącu styczniu.

 – Rosnące wyniki finansowe w pierwszych miesiącach tego roku pokazują, że prowadzone przez nas działania idą w dobrym kierunku – twierdzi Przemysław Podgórski, członek Zarządu Unimot Gaz. – Potwierdzają też, że kroki podjęte w celu rozwoju Spółki, polegające m.in. na intensyfikacji hurtowego kanału dystrybucji, rozwoju rynku butlowego oraz wzmocnieniu struktur sprzedażowych, są właściwe. Powyższe dane są szacunkowe, ostateczne wyniki finansowe zostaną opublikowane w raporcie okresowym za I kwartał 2013 r., który ukaże się w połowie maja br. – dodaje Przemysław Podgórski.

 Warto podkreślić, że w ubiegłym roku, w analogicznym okresie, Unimot Gaz osiągnął sprzedaż w wysokości odpowiednio: 10 908 tys. zł w styczniu oraz 16 684 tys. zł w lutym. Nastąpił zatem dynamiczny, bo ponad 37-procentowy wzrost przychodów.

 Zarząd Spółki zdecydował, że informacje dotyczące wysokości miesięcznych przychodów ze sprzedaży będą przekazywane do 15. dnia każdego miesiąca, następującego po zamkniętym okresie rozrachunkowym.

Polecamy również

Grupa Unimot i jej spółka RCEkoenergia partnerem XXIV Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol

19-20 lutego 2024 r. odbył się XXIV Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy PowerPol....

28 lutego 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej