Menu

UNIMOT pozyskał ekspertów z rynku paliw i gazu

Data publikacji: 10.05.16

image

Kolejni doświadczeni menedżerowie zasilili kadrę UNIMOT. W maju br. do struktur Grupy dołączyli m.in. Marcin Zawisza – znakomity strateg w obszarze sprzedaży produktów rafineryjnych, oraz Hanna Górna – ceniony praktyk na rynku obrotu paliwami.

Marcin Zawisza, który w ostatnich 3 latach pełnił funkcję Prezesa Zarządu ORLEN GAZ Sp. z o.o., od maja br. jest związany z Grupą UNIMOT. Jako dyrektor ds. rozwoju  jest odpowiedzialny  m.in. za rozwój strategicznych projektów oraz nadzór właścicielski nad spółkami wchodzącymi w skład Grupy. Hanna Górna, jako kierownik działu handlowego UNIMOT, zajmuje się rozwojem sektora paliwowego  w zachodnim regionie Polski.

Z radością powitaliśmy w naszych strukturach tak doświadczonych menedżerów – powiedział Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. – Marcin Zawisza to nie tylko ekspert rynku gazowniczo-paliwowego, ale przede wszystkim człowiek niezwykle energiczny, z pasją realizujący powierzone projekty. Jego kilkunastoletnie doświadczenie, zdobyte w największych paliwowych koncernach, jak również osiągnięcia w zakresie poprawy efektywności i zwiększania rentowności firm, z pewnością będą cennym wsparciem dla Grupy UNIMOT. Z kolei Hanna Górna ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży paliw i zarządzaniu działami handlowymi. Jest specjalistką w zakresie poszukiwania i opracowywania nowych metod sprzedaży, dlatego jestem przekonany, że jej obecność w strukturach UNIMOT przyczyni się do rozwoju sektora paliwowego na nowych obszarach.

Marcin Zawisza  ma długoletnie doświadczenie zarówno w branży LPG, jak i w obszarze zakupów oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Pracował m.in. w Grupie Shell w segmencie chemicznym, a w latach 2004-10 w Shell Gas Polska Sp. z o.o. jako Regionalny Dyrektor ds. Dostaw na Europę Wschodnią. Od 2010 r. zajmował się obszarem sprzedaży hurtowej produktów rafineryjnych PKN ORLEN S.A., początkowo współtworząc Biuro Analiz i Strategii Handlu Hurtowego w GK. Następnie, od 2012 r., przez ponad 3 lata pełnił. funkcję Prezesa Zarządu ORLEN GAZ Sp. z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za tworzenie i realizację strategii Grupy w obszarze rynku LPG.

Hanna Górna od 1997 r. zarządzała pionem handlowym sektora paliwowego w takich spółkach jak: BP GAS Poland Sp. z o.o. , Orlen Petro Zachód Sp. z o.o. oraz Polmax S.A. Jako dyrektor handlowy odpowiadała m.in. za rozwój rynku, koordynację budżetów w powierzonych oddziałach oraz realizację planów sprzedażowych poszczególnych spółek.

Ponadto dział handlowy UNIMOT powiększył się w ostatnim czasie o dwóch regionalnych koordynatorów sprzedaży paliw: Krzysztofa Górnego i Wojciecha Laciugę.

– UNIMOT inwestuje w kapitał ludzki i sukcesywnie pozyskuje nowych ekspertów  – dodaje Prezes Brzozowski. – Wychodzimy bowiem z założenia, że mając zespół o tak silnych kompetencjach,  jesteśmy w stanie wyznaczać trendy w branży paliwowo-energetycznej.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej