Menu

UNIMOT powiększa majątek i podwyższa kapitał

Data publikacji: 14.10.14

image

UNIMOT S.A. przejął znaczną część przedsiębiorstwa zajmującego się obrotem produktami petrochemicznymi. Nabyty sektor paliwowy generuje roczne przychody na poziomie 127 mln zł.

Zgodnie z zapowiedzią, Spółka UNIMOT S.A. sfinalizowała transakcję przejęcia rentownej części przedsiębiorstwa Unimot Express. Dzięki temu powiększono majątek Spółki, a jej oferta została wzbogacona o duży sektor paliwowy, działający głównie w południowych regionach Polski, którego wartość wyceniono na ponad 14 mln zł. W związku z transakcją zasilono też kadrę pracowniczą UNIMOT S.A. o wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym handlu paliwami.

– Przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa z pewnością zwiększy możliwości działania Spółki na rynku oleju napędowego, którego sprzedaż uruchomiliśmy w drugim kwartale br. – twierdzi Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Generowane przez ten sektor roczne przychody na poziomie 127 mln zł, jak również znaczny portfel klientów o długoletniej historii współpracy pozwolą zintensyfikować działalność Spółki w sektorze ON, szczególnie w południowych regionach Polski.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy UNIMOT S.A., które odbyło się 7 października br., podjęło też uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki. Kapitał zakładowy zostanie podwyższony do kwoty 4 231 797,00 zł w drodze emisji akcji imiennych serii I, które zostaną w całości pokryte przez przeniesienie własności zorganizowanej części przedsiębiorstwa Unimot Express.

Warto też zaznaczyć, że w ostatnim okresie UNIMOT S.A. osiąga dobre wyniki sprzedażowe, na co bezpośredni wpływ ma właśnie sprzedaż oleju napędowego i biopaliw. Przychody Spółki we wrześniu były o ponad 31% wyższe niż w sierpniu i aż czterokrotnie wyższe w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Na wzrost obrotów wpłynęły też pierwsze transakcje handlu gazem ziemnym, które Spółka rozpoczęła za pośrednictwem Towarowej Giełdy Energii.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej