Menu

UNIMOT podpisał list intencyjny z firmą Alpiq w sprawie rozwoju sprzedaży gazu i energii elektrycznej

Data publikacji: 03.02.17

image

 

Podpisany list intencyjny określa zasady na jakich UNIMOT i Alpiq ustalą współpracę zmierzającą do intensyfikacji sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego z wykorzystaniem tradycyjnych kanałów sprzedaży oraz innowacyjnego kanału e-commerce. Oferta ma być skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

„Zakładamy, że wieloletnie doświadczenie i kompetencje Alpiq w zakresie obsługi klienta masowego na innych rynkach europejskich, połączone z wiedzą UNIMOT na temat polskiego rynku mogą sprawić, że zaproponujemy w Polsce unikalną, innowacyjną ofertę sprzedaży gazu i energii elektrycznej. W rozwój tego projektu chcemy zaangażować nasze wyspecjalizowane spółki Tradea i Energogas należące do Grupy Kapitałowej UNIMOT” – mówi Robert Brzozowski, prezes UNIMOT.

Alpiq nie wyklucza inwestycji kapitałowej w spółkę zależną z Grupy Kapitałowej UNIMOT. Strony przyznały sobie wyłączność do rozmów o współpracy przez okres sześciu miesięcy. W tym czasie ma powstać wspólnie wypracowany projekt dalszej współpracy.

„Prace zmierzające do nawiązania bliskiej współpracy z Alpiq wpisują się w naszą strategię rozwoju sprzedaży różnych rodzajów źródeł energii, w tym energii elektrycznej” – dodaje Robert Brzozowski, prezes UNIMOT.

O firmie Alpiq AG

Alpiq jest wiodącym Szwajcarskim dostawcą energii elektrycznej oraz usług z nią związanych na obszarze Europy. Jest aktywny w segmencie wytwarzania, obrotu i sprzedaży energii. Spółka oferuje swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu budownictwa, transportu oraz inżynierii.  W 2015 r. Alpiq uzyskał przychody w wysokości 6.7 mld CHF przy zatrudnieniu ok. 8000 pracowników. Grupa Alpiq z siedzibą w Lozannie jest notowana na Swiss Exchange SIX.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej