Menu

UNIMOT podpisał list intencyjny z firmą Alpiq w sprawie rozwoju sprzedaży gazu i energii elektrycznej

Data publikacji: 03.02.17

image

 

Podpisany list intencyjny określa zasady na jakich UNIMOT i Alpiq ustalą współpracę zmierzającą do intensyfikacji sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego z wykorzystaniem tradycyjnych kanałów sprzedaży oraz innowacyjnego kanału e-commerce. Oferta ma być skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

„Zakładamy, że wieloletnie doświadczenie i kompetencje Alpiq w zakresie obsługi klienta masowego na innych rynkach europejskich, połączone z wiedzą UNIMOT na temat polskiego rynku mogą sprawić, że zaproponujemy w Polsce unikalną, innowacyjną ofertę sprzedaży gazu i energii elektrycznej. W rozwój tego projektu chcemy zaangażować nasze wyspecjalizowane spółki Tradea i Energogas należące do Grupy Kapitałowej UNIMOT” – mówi Robert Brzozowski, prezes UNIMOT.

Alpiq nie wyklucza inwestycji kapitałowej w spółkę zależną z Grupy Kapitałowej UNIMOT. Strony przyznały sobie wyłączność do rozmów o współpracy przez okres sześciu miesięcy. W tym czasie ma powstać wspólnie wypracowany projekt dalszej współpracy.

„Prace zmierzające do nawiązania bliskiej współpracy z Alpiq wpisują się w naszą strategię rozwoju sprzedaży różnych rodzajów źródeł energii, w tym energii elektrycznej” – dodaje Robert Brzozowski, prezes UNIMOT.

O firmie Alpiq AG

Alpiq jest wiodącym Szwajcarskim dostawcą energii elektrycznej oraz usług z nią związanych na obszarze Europy. Jest aktywny w segmencie wytwarzania, obrotu i sprzedaży energii. Spółka oferuje swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu budownictwa, transportu oraz inżynierii.  W 2015 r. Alpiq uzyskał przychody w wysokości 6.7 mld CHF przy zatrudnieniu ok. 8000 pracowników. Grupa Alpiq z siedzibą w Lozannie jest notowana na Swiss Exchange SIX.

Polecamy również

AVIA GO: rusza aplikacja mobilna sieci stacji paliw AVIA w Polsce

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa zarządzająca siecią stacji AVIA w Polsce,...

2 lipca 2024

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem Dni Jasła 2024

W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się Dni Jasła 2024. Wydarzenie, którego...

26 czerwca 2024

Zobacz więcej