Menu

UNIMOT GAZ rozpoczyna sprzedaż oleju napędowego

Data publikacji: 23.04.14

image

Spółka UNIMOT GAZ rozszerza swoją działalność o hurtową sprzedaż oleju napędowego. Pierwsze transakcje są prowadzone z baz paliwowych zlokalizowanych w północnej Polsce.

Krajowi odbiorcy oleju napędowego zyskali kolejnego, alternatywnego dostawcę. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w obrocie paliwami płynnymi, UNIMOT GAZ S.A. wprowadza do swej oferty hurtową sprzedaż ON. Paliwo jest sprowadzane zarówno od dostawców zagranicznych (m.in. z Rosji), jak również krajowych. Jego dystrybucję zapewnią: Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., czyli największe w Polsce przedsiębiorstwo specjalizujące się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych, oraz Baltchem S.A., posiadający terminale przeładunkowe w Świnoujściu i Szczecinie.

– Uruchomienie sprzedaży oleju napędowego to bardzo ważne wydarzenie dla Spółki – komentuje Bogusław Satława, Prezes UNIMOT GAZ S.A. – Jako wieloletni i doświadczony dostawca najwyższej jakości paliw płynnych chcemy być obecni także w sektorze paliw przeznaczonych do pojazdów z silnikiem Diesel. Sprzedaż ON rozpoczynamy z baz zlokalizowanych na północy kraju, m.in. w Dębogórzu. Intensywnie pracujemy jednak nad zwiększeniem ilości baz, co umożliwi dostępność oleju napędowego dla klientów z innych regionów Polski.

W celu rozwoju projektu Spółka podpisała umowy z mBank S. A. oraz BNP Paribas Bank Polska S.A., zapewniające finansowanie działalności w tym zakresie.

Rozpoczęcie hurtowej sprzedaży oleju napędowego z pewnością wpłynie na dywersyfikację źródeł przychodów UNIMOT GAZ S.A.- dodaje Prezes Satława.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach UNIMOT GAZ S.A. znacznie rozszerzył swoją ofertę. Spółka rozpoczęła działalność operacyjną w segmencie gazu ziemnego (w tym LNG), realizując pierwsze transakcje sprzedaży gazu i dokonując inwestycji w celu budowy własnej sieci gazowej. Zintensyfikowała też sprzedaż biopaliw, zapewniając sobie stałe źródło dostaw od jednego z największych polskich producentów paliw. Obecnie UNIMOT GAZ S.A. oferuje szeroką gamę paliw płynnych oraz gazowych, dynamicznie dostosowując się do potrzeb rynku. 

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej