Menu

UNIMOT GAZ rozpoczyna sprzedaż oleju napędowego

Data publikacji: 23.04.14

image

Spółka UNIMOT GAZ rozszerza swoją działalność o hurtową sprzedaż oleju napędowego. Pierwsze transakcje są prowadzone z baz paliwowych zlokalizowanych w północnej Polsce.

Krajowi odbiorcy oleju napędowego zyskali kolejnego, alternatywnego dostawcę. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w obrocie paliwami płynnymi, UNIMOT GAZ S.A. wprowadza do swej oferty hurtową sprzedaż ON. Paliwo jest sprowadzane zarówno od dostawców zagranicznych (m.in. z Rosji), jak również krajowych. Jego dystrybucję zapewnią: Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., czyli największe w Polsce przedsiębiorstwo specjalizujące się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych, oraz Baltchem S.A., posiadający terminale przeładunkowe w Świnoujściu i Szczecinie.

– Uruchomienie sprzedaży oleju napędowego to bardzo ważne wydarzenie dla Spółki – komentuje Bogusław Satława, Prezes UNIMOT GAZ S.A. – Jako wieloletni i doświadczony dostawca najwyższej jakości paliw płynnych chcemy być obecni także w sektorze paliw przeznaczonych do pojazdów z silnikiem Diesel. Sprzedaż ON rozpoczynamy z baz zlokalizowanych na północy kraju, m.in. w Dębogórzu. Intensywnie pracujemy jednak nad zwiększeniem ilości baz, co umożliwi dostępność oleju napędowego dla klientów z innych regionów Polski.

W celu rozwoju projektu Spółka podpisała umowy z mBank S. A. oraz BNP Paribas Bank Polska S.A., zapewniające finansowanie działalności w tym zakresie.

Rozpoczęcie hurtowej sprzedaży oleju napędowego z pewnością wpłynie na dywersyfikację źródeł przychodów UNIMOT GAZ S.A.- dodaje Prezes Satława.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach UNIMOT GAZ S.A. znacznie rozszerzył swoją ofertę. Spółka rozpoczęła działalność operacyjną w segmencie gazu ziemnego (w tym LNG), realizując pierwsze transakcje sprzedaży gazu i dokonując inwestycji w celu budowy własnej sieci gazowej. Zintensyfikowała też sprzedaż biopaliw, zapewniając sobie stałe źródło dostaw od jednego z największych polskich producentów paliw. Obecnie UNIMOT GAZ S.A. oferuje szeroką gamę paliw płynnych oraz gazowych, dynamicznie dostosowując się do potrzeb rynku. 

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej