Menu

UNIMOT GAZ może importować gaz ziemny

Data publikacji: 11.10.13

image

UNIMOT GAZ S.A. otrzymał z URE koncesję na obrót gazem ziemnym z zagranicą. Dzięki temu Spółka będzie mogła dokonywać zakupu gazu ziemnego, w tym LNG, od zagranicznych dostawców.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wyraził zgodę na prowadzenie przez UNIMOT GAZ S.A. działalności gospodarczej w zakresie obrotu gazem ziemnym z zagranicą. Decyzja ta umożliwi Spółce poszerzenie dotychczas podjętych działań na rynku gazu ziemnego w Polsce.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. UNIMOT GAZ S.A. uzyskał koncesję URE na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi (OPG) oraz promesę koncesji na prowadzenie działalności w zakresie obrotu gazem ziemnym (OGZ). To pozwoliło Spółce rozpocząć działania związane z obrotem gazem ziemnym na terenie Polski. Obecnie, po otrzymaniu koncesji na import gazu ziemnego, UNIMOT GAZ S.A. będzie mógł wykorzystać możliwości, jakie stwarza ten rynek.

– Do tej pory zakup gazu ziemnego przez Spółkę był możliwy wyłącznie za pośrednictwem importerów lub z wydobycia lokalnego (PGNiG) – komentuje Bogusław Satława, Prezes UNIMOT GAZ S.A. – Uzyskana koncesja otwiera przed Spółką możliwość samodzielnego importu gazu ziemnego, co z kolei przyczyni się do rozpoczęcia kolejnego etapu prac nad wdrożeniem projektu.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej