Menu

UNIMOT GAZ może importować gaz ziemny

Data publikacji: 11.10.13

image

UNIMOT GAZ S.A. otrzymał z URE koncesję na obrót gazem ziemnym z zagranicą. Dzięki temu Spółka będzie mogła dokonywać zakupu gazu ziemnego, w tym LNG, od zagranicznych dostawców.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wyraził zgodę na prowadzenie przez UNIMOT GAZ S.A. działalności gospodarczej w zakresie obrotu gazem ziemnym z zagranicą. Decyzja ta umożliwi Spółce poszerzenie dotychczas podjętych działań na rynku gazu ziemnego w Polsce.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. UNIMOT GAZ S.A. uzyskał koncesję URE na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi (OPG) oraz promesę koncesji na prowadzenie działalności w zakresie obrotu gazem ziemnym (OGZ). To pozwoliło Spółce rozpocząć działania związane z obrotem gazem ziemnym na terenie Polski. Obecnie, po otrzymaniu koncesji na import gazu ziemnego, UNIMOT GAZ S.A. będzie mógł wykorzystać możliwości, jakie stwarza ten rynek.

– Do tej pory zakup gazu ziemnego przez Spółkę był możliwy wyłącznie za pośrednictwem importerów lub z wydobycia lokalnego (PGNiG) – komentuje Bogusław Satława, Prezes UNIMOT GAZ S.A. – Uzyskana koncesja otwiera przed Spółką możliwość samodzielnego importu gazu ziemnego, co z kolei przyczyni się do rozpoczęcia kolejnego etapu prac nad wdrożeniem projektu.

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej