Menu

UNIMOT GAZ importerem LNG

Data publikacji: 28.04.14

image

UNIMOT GAZ S.A. zrealizował transakcję importu skroplonego gazu ziemnego. To kolejny krok w kierunku pełnego uczestnictwa Spółki w segmencie gazu ziemnego.

W połowie kwietnia UNIMOT GAZ S.A. przeprowadził transakcję w zakresie importu skroplonego gazu ziemnego. Zakupiony w Rosji LNG Spółka dostarczyła do instalacji regazyfikacyjnej na terenie województwa wielkopolskiego. 

Uruchomienie importu LNG stanowi kolejny etap realizacji strategii Spółki, która zakłada osiągnięcie znaczącej pozycji w obrocie gazem ziemnym – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Dzięki tej transakcji Spółka nabyła kolejne, praktyczne doświadczenie w działalności w tym sektorze. Jako nowy importer LNG, UNIMOT GAZ S.A. przyczynia się też do dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia na krajowym rynku.

Obecnie UNIMOT GAZ S.A. inwestuje w budowę własnej instalacji, składającej się z sieci gazowej oraz stacji regazyfikacyjnej LNG, zlokalizowanej w województwie podlaskim. Potencjalnymi odbiorcami regazyfikowanego skroplonego gazu ziemnego mogą być zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa, które wykorzystują ten nośnik energii do celów technologicznych, jak również odbiorcy indywidualni, którzy nie mają dostępu do systemu przesyłowego gazu ziemnego.

 

Polecamy również

Unimot na konferencji poświęconej praktyce realizacji celów klimatycznych w logistyce i transporcie

17-18 kwietnia 2024 r. w Gdańsku odbyła się konferencja poświęcona praktyce realizacji celów...

18 kwietnia 2024

Zobacz więcej

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w polskich portach

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot...

13 marca 2024

Zobacz więcej