Menu

UNIMOT GAZ importerem LNG

Data publikacji: 28.04.14

image

UNIMOT GAZ S.A. zrealizował transakcję importu skroplonego gazu ziemnego. To kolejny krok w kierunku pełnego uczestnictwa Spółki w segmencie gazu ziemnego.

W połowie kwietnia UNIMOT GAZ S.A. przeprowadził transakcję w zakresie importu skroplonego gazu ziemnego. Zakupiony w Rosji LNG Spółka dostarczyła do instalacji regazyfikacyjnej na terenie województwa wielkopolskiego. 

Uruchomienie importu LNG stanowi kolejny etap realizacji strategii Spółki, która zakłada osiągnięcie znaczącej pozycji w obrocie gazem ziemnym – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Dzięki tej transakcji Spółka nabyła kolejne, praktyczne doświadczenie w działalności w tym sektorze. Jako nowy importer LNG, UNIMOT GAZ S.A. przyczynia się też do dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia na krajowym rynku.

Obecnie UNIMOT GAZ S.A. inwestuje w budowę własnej instalacji, składającej się z sieci gazowej oraz stacji regazyfikacyjnej LNG, zlokalizowanej w województwie podlaskim. Potencjalnymi odbiorcami regazyfikowanego skroplonego gazu ziemnego mogą być zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa, które wykorzystują ten nośnik energii do celów technologicznych, jak również odbiorcy indywidualni, którzy nie mają dostępu do systemu przesyłowego gazu ziemnego.

 

Polecamy również

UNIMOT z tytułem „Spółki Świadomej Klimatycznie”

Grupa Unimot znalazła się w gronie spółek wyróżnionych tytułem „Spółki Świadomej...

28 listopada 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za III kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za III kwartał 2023 r....

22 listopada 2023

Zobacz więcej

Unimot rozszerza skład zarządu spółki

Rada Nadzorcza Unimot powołała z dniem 1 stycznia 2024 r. dwóch nowych członków zarządu...

22 listopada 2023

Zobacz więcej