Menu

UNIMOT GAZ importerem LNG

Data publikacji: 28.04.14

image

UNIMOT GAZ S.A. zrealizował transakcję importu skroplonego gazu ziemnego. To kolejny krok w kierunku pełnego uczestnictwa Spółki w segmencie gazu ziemnego.

W połowie kwietnia UNIMOT GAZ S.A. przeprowadził transakcję w zakresie importu skroplonego gazu ziemnego. Zakupiony w Rosji LNG Spółka dostarczyła do instalacji regazyfikacyjnej na terenie województwa wielkopolskiego. 

Uruchomienie importu LNG stanowi kolejny etap realizacji strategii Spółki, która zakłada osiągnięcie znaczącej pozycji w obrocie gazem ziemnym – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Dzięki tej transakcji Spółka nabyła kolejne, praktyczne doświadczenie w działalności w tym sektorze. Jako nowy importer LNG, UNIMOT GAZ S.A. przyczynia się też do dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia na krajowym rynku.

Obecnie UNIMOT GAZ S.A. inwestuje w budowę własnej instalacji, składającej się z sieci gazowej oraz stacji regazyfikacyjnej LNG, zlokalizowanej w województwie podlaskim. Potencjalnymi odbiorcami regazyfikowanego skroplonego gazu ziemnego mogą być zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa, które wykorzystują ten nośnik energii do celów technologicznych, jak również odbiorcy indywidualni, którzy nie mają dostępu do systemu przesyłowego gazu ziemnego.

 

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej