Menu

Strażacy szkolili się w rozlewni UNIMOT GAZ

Data publikacji: 28.03.13

image

28 marca na terenie rozlewni gazu Unimot Gaz w Zawadzkiem odbyło się szkolenie strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej. Grupa 27 przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z województwa opolskiego poznała m.in. zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynków oraz składowania materiałów niebezpiecznych.

Zajęcia zostały zrealizowane przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w ramach programu kształcenia w zawodzie strażaka. Szkolenie przeprowadził kierownik rozlewni gazu Unimot Gaz Czesław Florecki.

– Dzisiejsze zajęcia dydaktyczne na terenie rozlewni mają charakter teoretyczny i odbywają się w ramach szkolenia uzupełniającego – wyjaśnił opiekun grupy mł. kpt. Krzysztof Płatek. – Celem takiego szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu strażaka na stanowiskach prac przewidzianych dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej oraz na stanowiskach równorzędnych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Wykłady obejmują dwa przedmioty: zagrożenia pożarowe i wybuchowe oraz bezpieczeństwo pożarowe budynków.

Strażacy mieli okazję zapoznać się z zasadami gromadzenia i magazynowania gazu, przyjrzeć się zainstalowanym systemom gaśniczym oraz aparaturze kontrolno-pomiarowej. Poznali też szczegóły procesu napełniania i rozładunku butli gazowych, zasady ich bezpiecznego użytkowania oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych. Szczególne zainteresowanie uczestników wzbudziła rozbudowana instalacja zraszająca, służąca do schładzania dwóch potężnych zbiorników z gazem, oraz nowoczesny system stałego badania stężeń gazu.

Czesław Florecki edukował też strażaków w zakresie obsługi zastępczych źródeł zasilania na trenie rozlewni oraz odpowiadał na szereg pytań związanych z jakością gazu i sposobami jego wykorzystywania.

Zwieńczeniem kilkugodzinnych zajęć w plenerze był gorący posiłek w stołówce firmy.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej