Menu

Spółka podniosła kaucję gwarancyjną

Data publikacji: 11.06.14

image

UNIMOT GAZ S.A. podniósł wysokość kaucji gwarancyjnej zabezpieczającej zapłatę podatku od towarów i usług. Obecnie Spółka posiada maksymalny poziom zabezpieczenia, tj. 3 mln zł.

Na początku stycznia br. UNIMOT GAZ S.A. złożył kaucję gwarancyjną w wysokości 400 tys. zł. W związku z dynamicznym wzrostem obrotów, w miesiącu czerwcu Spółka zwiększyła wysokość kaucji do maksymalnej kwoty 3 mln zł. Podwyższenie stawki jest zgodne z obowiązującymi przepisami i plasuje Spółkę wśród podmiotów posiadających maksymalne zabezpieczenie. Najwyższa kaucja gwarancyjna potwierdza też rzetelność UNIMOT GAZ S.A. jako wiarygodnego partnera w biznesie.

Kaucja gwarancyjna pełni funkcję ochronną. Dzięki niej nabywca towarów wrażliwych od UNIMOT GAZ S.A. może zostać wyłączony z solidarnej odpowiedzialności za nieodprowadzony przez dostawcę podatek VAT. Rozwiązanie to przeciwdziała m.in. nadużyciom i wyłudzaniu podatku od towarów i usług w obrocie niektórymi towarami.

Wykaz dostawców, którzy wpłacili kaucję, znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów.

Polecamy również

Paliwo w promocyjnej cenie 4,99 zł/l na stacji AVIA w Lublinie

Grupa Unimot, właściciel sieci stacji AVIA w Polsce, informuje o atrakcyjnej promocji dostępnej...

20 czerwca 2024

Zobacz więcej

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police

Kontynuując przyjęty plan rozszerzania działalności w obszarze dostaw paliw żeglugowych i...

4 czerwca 2024

Zobacz więcej