Menu

Pierwsze półrocze w UNIMOT GAZ o 3/4 lepsze niż rok temu

Data publikacji: 15.07.13

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. wciąż utrzymuje wzrostową tendencję sprzedaży. Przychody osiągnięte przez sześć miesięcy 2013 r. są aż o 75% wyższe niż w roku ubiegłym. 

Według wstępnych danych, w pierwszym półroczu 2013 r. Spółka UNIMOT GAZ S.A. osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 152 578 tys. zł. To aż o 75% większy obrót w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, gdzie przychody Spółki wyniosły 87 342 tys. zł.

– Wysoka dynamika przychodów w roku bieżącym w porównaniu do roku 2012 związana jest głównie ze zwiększeniem obrotu w segmencie hurtowej sprzedaży gazu – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Oprócz dystrybucji gazu w kraju, dynamicznie rozwijamy sprzedaż na rynki zagraniczne, m.in. do Czech, na Węgry i Słowację. Na bieżąco zaspokajamy też potrzeby odbiorców w takich segmentach jak autogaz, gaz w butlach i gaz do celów grzewczych. Liczymy, że wszystkie te działania spowodują utrzymanie wzrostowej tendencji sprzedaży gazu także w drugim półroczu oraz w kolejnych latach – dodaje Przemysław Podgórski.

W czerwcu 2013 r. Spółka UNIMOT GAZ S.A. osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 28 789 tys. zł. Wyniki te są nieco niższe niż w maju br., jednak aż dwukrotnie wyższe od przychodów uzyskanych w czerwcu 2012 r.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej