Menu

Pierwsze półrocze w UNIMOT GAZ o 3/4 lepsze niż rok temu

Data publikacji: 15.07.13

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. wciąż utrzymuje wzrostową tendencję sprzedaży. Przychody osiągnięte przez sześć miesięcy 2013 r. są aż o 75% wyższe niż w roku ubiegłym. 

Według wstępnych danych, w pierwszym półroczu 2013 r. Spółka UNIMOT GAZ S.A. osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 152 578 tys. zł. To aż o 75% większy obrót w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, gdzie przychody Spółki wyniosły 87 342 tys. zł.

– Wysoka dynamika przychodów w roku bieżącym w porównaniu do roku 2012 związana jest głównie ze zwiększeniem obrotu w segmencie hurtowej sprzedaży gazu – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Oprócz dystrybucji gazu w kraju, dynamicznie rozwijamy sprzedaż na rynki zagraniczne, m.in. do Czech, na Węgry i Słowację. Na bieżąco zaspokajamy też potrzeby odbiorców w takich segmentach jak autogaz, gaz w butlach i gaz do celów grzewczych. Liczymy, że wszystkie te działania spowodują utrzymanie wzrostowej tendencji sprzedaży gazu także w drugim półroczu oraz w kolejnych latach – dodaje Przemysław Podgórski.

W czerwcu 2013 r. Spółka UNIMOT GAZ S.A. osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 28 789 tys. zł. Wyniki te są nieco niższe niż w maju br., jednak aż dwukrotnie wyższe od przychodów uzyskanych w czerwcu 2012 r.

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej