Menu

Pierwsza transakcja UNIMOT GAZ na giełdzie towarowej

Data publikacji: 03.09.14

image

3 września br. UNIMOT GAZ S.A. uzyskał dostęp do rynku gazu na Towarowej Giełdzie Energii. Spółka ma też na koncie pierwszą transakcję sprzedaży  gazu ziemnego za pośrednictwem TGE.

UNIMOT GAZ S.A. został dopuszczony do działania na Towarowej Giełdzie Energii dnia 3 września 2014 r. Co istotne, w tym samym dniu Spółka przeprowadziła pierwsze transakcje sprzedaży gazu ziemnego, pochodzącego z importu. Jest to kolejny, ważny etap realizacji strategii Spółki w segmencie gazu ziemnego.

– Rozpoczęcie obrotu gazem ziemnym na Towarowej Giełdzie Energii  stanowi kontynuację przyjętej w tym roku strategii UNIMOT GAZ S.A. – twierdzi Robert Brzozowski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A.– Dostęp do TGE umożliwi Spółce pozyskiwanie paliwa gazowego po konkurencyjnych cenach. Giełda gwarantuje też bezpieczeństwo dostaw i rozliczeń, co dla naszej Spółki, jako rzetelnego i odpowiedzialnego sprzedawcy, jest sprawą kluczową.

Począwszy od 3 września br. Spółka będzie kontynuowała transakcje obrotu gazem ziemnym za pośrednictwem TGE.

Towarowa Giełda Energii S.A. (TGE) powstała pod koniec 1999 r. Jest jedyną licencjonowaną giełdą energii w Polsce. Działalność operacyjną rozpoczęła 30 czerwca 2000 r. Uruchomienie TGE było jednym z pierwszych działań w kierunku liberalizacji polskiego rynku energii elektrycznej i prywatyzacji sektora elektroenergetycznego. Od lutego 2012 r. TGE jest wyłączną własnością Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej