Menu

Pierwsza stacja paliw AVIA w Polsce już otwarta

Data publikacji: 05.06.17

image

5 czerwca 2017 roku została otwarta pierwsza w Polsce stacja paliw pod marką AVIA. To początek realizacji umowy między UNIMOT S.A. a AVIA International, na mocy której UNIMOT zbuduje w Polsce sieć stacji AVIA.

Pierwsza stacja pod marką AVIA rozpoczęła sprzedaż paliw w Łomży (woj. podlaskie). GK UNIMOT, która ma prawo do posługiwania się marką AVIA w Polsce zaplanowała do 2020 roku około 100 stacji AVIA. To kolejny, po uruchomieniu aplikacji Tankuj24 (aplikacja służy do zakupu paliwa on-line) krok polskiej spółki w kierunku detalicznej sprzedaży paliw. Otwarta w Łomży stacja jest pierwszą zrealizowaną inwestycją w stacje franczyzowe. UNIMOT zamierza zrzeszać niezależnych właścicieli stacji paliw pod wspólna marką AVIA.

 „Dla nas to bardzo ważny moment w dwóch aspektach: otwieramy tradycyjny kanał sprzedaży detalicznej paliw, pokazując naszym inwestorom, że dobrze zarządzamy ich kapitałem i realizujemy cele, które zadeklarowaliśmy przy wejściu na GPW. Nie ukrywam też, że dla całej spółki to chwila dość emocjonalna – mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. „Od momentu podpisania umowy z AVIA International, pod koniec zeszłego roku, rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw AVIA. W tym momencie mamy podpisanych 5 umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje. Do końca roku planujemy otworzyć ok. 15 stacji paliw AVIA.”

UNIMOT zamierza przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw AVIA na podstawie umów franczyzowych typu master franchising kwotę 23 mln złotych (inwestycja będzie sfinansowana ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji serii J w lutym 2017r.

Polecamy również

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w polskich portach

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot...

13 marca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot i jej spółka RCEkoenergia partnerem XXIV Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol

19-20 lutego 2024 r. odbył się XXIV Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy PowerPol....

28 lutego 2024

Zobacz więcej