Menu

Koncesja dla UNIMOT GAZ na obrót gazem ziemnym

Data publikacji: 04.06.13

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. uzyskała koncesję URE na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi (OPG) oraz promesę koncesji na prowadzenie działalności w zakresie obrotu gazem ziemnym (OGZ).

Decyzję o wejściu na rynek handlu gazem ziemnym, w tym LNG, Zarząd UNIMOT GAZ S.A. podjął pod koniec 2012 r. W marcu 2013 r. Spółka złożyła  wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki o przyznanie koncesji na obrót gazem ziemnym. W trakcie rozpatrywania wniosku Spółka podejmowała rozmowy z potencjalnymi partnerami i rozpoznawała warunki rynkowe – tak, aby przygotować się do realizacji tych zamierzeń od strony organizacyjnej.

– Uzyskanie koncesji na obrót paliwami gazowymi i promesy koncesji na obrót gazem ziemnym umożliwi Spółce realizowanie strategii związanej z rozwojem działalności w segmencie gazu ziemnego oraz LNG. Przyspieszy też prace nad wdrożeniem  projektu, m.in. poprzez kontynuowanie i finalizację rozmów z partnerami biznesowymi oraz budowanie portfela odbiorców – komentuje Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A.

– Wejście na rynek handlu gazem ziemnym, w tym LNG, pozwoli na dynamiczny wzrost obrotów oraz umocnienie pozycji Spółki w branży gazowniczej – dodaje Przemysław Podgórski. – Spółka zamierza wykorzystać nowe możliwości rozwoju, jakie stwarza powolny proces uwalniania rynku gazu ziemnego, którego obrót prowadzony jest w oparciu o sieci przesyłowe.

Koncesja na obrót paliwami gazowymi na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej udzielona została Spółce na okres od 1 czerwca 2013 roku do 31 grudnia 2030 roku. Promesa koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą ważna jest od 1 czerwca 2013 roku do 1 czerwca 2015 roku.

 

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej