Menu

Dynamiczny wzrost majowych przychodów UNIMOT GAZ

Data publikacji: 29.05.14

image

Koniec miesiąca był bardzo udany dla UNIMOT GAZ S.A. Spółka dokonała jednorazowej transakcji sprzedaży oleju napędowego o wartości ok. 20 mln zł.

W ostatnich dniach maja Spółka UNIMOT GAZ S.A. podpisała umowę na sprzedaż znacznej ilości oleju napędowego. Kontrahent zakupił 7,5 tys. m3 ON, o przybliżonej wartości 20 mln zł. Transakcja ta będzie miała istotny wpływ na wzrost majowych przychodów Spółki.

– To bardzo ważny kontrakt dla naszej Spółki – twierdzi Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Fakt iż, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od chwili rozpoczęcia działalności w sektorze oleju napędowego Spółce udało się sprzedać jednorazowo tak duży wolumen, uznajemy za prawdziwy sukces. Ten imponujący wynik oraz dotychczasowa łączna sprzedaż oleju napędowego, która przekroczyła 20 tys. m3, z pewnością wpłyną na wzrost przychodów Spółki, jak też na dalszy, dynamiczny rozwój projektu. 

Przypomnijmy, że Spółka uruchomiła hurtową sprzedaż oleju napędowego w drugiej połowie kwietnia br. Początkowo odbiorcy zaopatrywali się w ON z bazy paliwowej OLPP w Dębogórzu, jednak od maja mogą też korzystać z baz zlokalizowanych w Boronowie i Emilianowie.

Spółka planuje stopniowo rozszerzać zakres dystrybucji oleju napędowego i udostępniać go odbiorcom także w innych regionach kraju.

Polecamy również

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot zrealizowała dostawę oleju napędowego z USA

Grupa Unimot dywersyfikuje kierunki dostaw paliw i właśnie sprowadziła do Polski olej napędowy...

15 lutego 2023

Zobacz więcej