Menu

UNIMOT wspiera gminę Zawadzkie i rozwija CSR

Data publikacji: 17.12.19

image

Spółka UNIMOT S.A. podpisuje umowę z gminą Zawadzkie (woj. opolskie) na wsparcie finansowe w ramach którego wybuduje nowoczesny plac zabaw oraz doinwestuje dwa kluby sportowe.

 

Dnia 16 grudnia 2019 r. w siedzibie burmistrza gminy Zawadzkie miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy firmą UNIMOT S.A. a gminą, w ramach której w roku 2020 spółka będzie wspierała finansowo gminę w jej inwestycjach przeznaczonych dla mieszkańców. W ramach współpracy UNIMOT przekaże na rzecz gminy kwotę 100 tysięcy złotych, która zostanie spożytkowana na budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci w centrum Zawadzkiego oraz wesprze dwa lokalne kluby rozwijające pasje sportowe wśród młodzieży: Klub Karate NIDAN oraz Autonomiczną Sekcję Piłki Ręcznej .

– Współpraca z Gminą Zawadzie i wsparcie na rzecz jej mieszkańców to doskonały przykład na to, że UNIMOT w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością w prowadzeniu biznesu.   – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT. Pomimo, że jesteśmy spółką, która wypłynęła na szerokie wody krajowego i międzynarodowego rynku, nie zapominamy gdzie zaczynaliśmy i gdzie są nasze korzenie. Dlatego od lat wspieramy lokalne inicjatywy nie tylko w Zawadzkiem, ale również w Częstochowie. – Dodaje Sikorski.

UNIMOT od kilku lat wspiera także edukację wybitnych, młodych Polaków na najlepszych amerykańskich i europejskich uczelniach (takich jak: Harvard, Stanford, Yale, Oxford czy Cambridge). Współpracując z Fundacją IVY Poland, UNIMOT przekazuje studentom  nieoprocentowane pożyczki na pokrycie kosztów studiów. W sumie Grupa UNIMOT w ostatnich latach udzieliła takich pożyczek dla ponad 10 uczestników na kwotę ponad 200 tysięcy zł.

Polecamy również

Paliwo w promocyjnej cenie 4,99 zł/l na stacji AVIA w Lublinie

Grupa Unimot, właściciel sieci stacji AVIA w Polsce, informuje o atrakcyjnej promocji dostępnej...

20 czerwca 2024

Zobacz więcej

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police

Kontynuując przyjęty plan rozszerzania działalności w obszarze dostaw paliw żeglugowych i...

4 czerwca 2024

Zobacz więcej