Zawarcie przez spółkę zależną Emitenta długoterminowej umowy na regazyfikację gazu LNG
Zarząd Unimot S.A. z siedzibą w Zawadzkiem („Spółka", „Emitent") informuje, że 23.06.2026 r. spółka zależna Unimot Energia i Gaz sp. z o.o. („Spółka Zależna”) zawarła z operatorem gazociągów przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. („Operator", „GAZ-SYSTEM") komplet umów przydzielający jej prawo do 12 (dwunastu) slotów regazyfikacyjnych (regazyfikacja to proces zamiany skroplonego gazu ziemnego LNG z powrotem w stan gazowy poprzez jego kontrolowane ogrzewanie) w każdym roku, liczonym jako rok kalendarzowy, na okres 15 (piętnastu) lat, począwszy od 2030 roku („Umowy”).