Menu

Salon Black Red White z zieloną energią od AVIA Solar

Data publikacji: 28.12.21

image

Spółka Unimot Energia i Gaz, odpowiadająca w Grupie Unimot za segment fotowoltaiki pod marką AVIA Solar, zrealizowała projekt instalacji fotowoltaicznej dla firmy Black Red White o mocy 49,28 kWp. Moduły PV zostały zamontowane na dachu salonu firmowego BRW w Gdańsku. 

Współpraca obu firm obejmuje przygotowanie niezbędnej dokumentacji, dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,28 kWp, składającej się ze 112 modułów PV o łącznej powierzchni 237,25 m2, a także kompleksową obsługę posprzedażową. Za realizację projektu odpowiada AVIA Solar, czyli marka pod którą Grupa Unimot rozwija segment fotowoltaiki.

Współpraca z firmą Black Red White to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że tak silna i znana marka zaufała właśnie nam i liczymy, że to początek długofalowej współpracy – mówi Piotr Laskowski, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz. – W Grupie Unimot mocno wierzymy w przyszłość zielonej energii i wiemy, że instalacja paneli fotowoltaicznych to nie tylko wymierne oszczędności jakie zyskuje firma, lecz także odpowiedzialność społeczna i aktywny udział w procesie transformacji energetycznej – dodaje Laskowski.

– Spółka Black Red White oprócz faktu, że jest największym producentem mebli w Polsce, stara się również promować świadomość ekologiczną wśród klientów i kontrahentów. Decyzja o budowie instalacji fotowoltaicznych na dachach sieci salonów firmowych została podjęta, jako pierwszy etap wdrażania projektów „zielonej energii”. Kolejnym etapem będzie budowa dużych instalacji fotowoltaicznych znacznie zwiększających udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym. Wybór firmy AVIA Solar na dostawcę i wykonawcę instalacji fotowoltaicznej został poprzedzony analizą wcześniej wykonanych projektów z branży fotowoltaicznej dla innych klientów przez tę spółkę. Współpraca z AVIA Solar przebiegała bardzo dobrze na wszystkich etapach inwestycji, od złożenia oferty poprzez podpisanie umowy i wykonanie realizacji. Zastosowane komponenty pochodzą od największych światowych dostawców, co gwarantuje wieloletnią, bezawaryjną pracę instalacji. Efekt budowy instalacji fotowoltaicznej oprócz wymiernych oszczędności kosztów energii elektrycznej, to również odpowiedzialność za środowisko w postaci ograniczenia emisji CO2 do atmosfery – mówi Andrzej Czerniak, kierownik ds. administracyjno-technicznych Black Red White.

Instalacje o podobnej mocy, jak ta zrealizowana dla Black Red White, pozwalają przedsiębiorcom na obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet do 85 proc., a zysk już po pierwszym roku produkcji energii ze słońca może sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przewidywany okres zwrotu z inwestycji w PV wynosi 6 lat. 

Montaż instalacji na dachu salonu firmowego Black Red White w Gdańsku odbył się w listopadzie 2021 r. 

Instalacja fotowoltaiczna na dachu salonu Black Red White w Gdańsku: https://youtu.be/IgLNceMxxqs.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej