Menu

Grupa Unimot wprowadziła paliwo HVO na pierwszej ze swoich stacji paliw AVIA

Data publikacji: 10.05.24

image

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa zarządzająca siecią stacji paliw marki AVIA w Polsce, jako pierwsza na rynku wprowadziła innowacyjne paliwo HVO w sprzedaży na stacji paliw. Od 7 maja 2024 roku klienci mogą zatankować to ekologiczne paliwo na stacji AVIA znajdującej się pod adresem Myszęcin 8e, 66-225 Myszęcin.

Paliwo HVO (ang. Hydrogenated Vegetable Oil) umożliwia ograniczenie emisji CO2 aż do 90% w porównaniu z emisją oleju napędowego (ON). Jest to rodzaj syntetycznego, odnawialnego paliwa alternatywnego przeznaczonego dla silników diesla. Produkt jest otrzymywany w nowoczesnych procesach rafinacyjnych – w wyniku hydrokrakingu lub uwodornienia oleju roślinnego czy tłuszczów zwierzęcych z wykorzystaniem wodoru oraz katalizatorów w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia.

Korzystanie z paliwa HVO umożliwia klientom z sektora transportowego efektywną redukcję śladu węglowego ich działalności, będąc jednocześnie praktycznym oraz dostępnym rozwiązaniem w obecnych realiach rynkowych.

W ramach strategii Grupy Unimot na lata 2024-2028, firma koncentruje się m.in. na dywersyfikacji oferty, skupiając się na zwiększaniu udziału zielonych produktów oraz usług. Wprowadzenie innowacyjnego paliwa HVO do swojego multienergetycznego portfolio jest jednym z działań wpisujących się w implementację rozwiązań wspierających transformację energetyczną Grupy UNIMOT i jej interesariuszy.

Polecamy również

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej