Menu

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police

Data publikacji: 04.06.24

image

Kontynuując przyjęty plan rozszerzania działalności w obszarze dostaw paliw żeglugowych i realizując wcześniejsze zapowiedzi w tym zakresie, spółka Unimot Paliwa rozpoczęła działalność na rynku paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police. Było to możliwe dzięki szybkiej realizacji inwestycji w instalację przeznaczoną dla paliw bunkrowych w szczecińskim terminalu Unimot Terminale. Pierwsza zrealizowana w tym rejonie przez Grupę Unimot dostawa odbyła się 29 maja 2024 r. – w porcie w Szczecinie zabunkrowano jednostkę HERMES, należącą do firmy Fairplay Towage Polska.

Bardzo cieszy nas sukcesywny rozwój działalności w zakresie dostaw paliw żeglugowych w polskich portach, który jest realizacją celów wyznaczonych przez nas w najnowszej Strategii biznesowej na lata 2024-2028. Wykorzystujemy przy tym nasze ponad 30-letnie doświadczenie na rynku paliwowym oraz rozbudowaną przez nas w bardzo krótkim czasie infrastrukturę terminala w Szczecinie. Od początku istnienia Grupy Unimot, naszym celem jest maksymalne wykorzystywanie szans rynkowych, a takie stwarza z pewnością obserwowany wzrost obrotów ładunkowych oraz liczby statków zawijających do polskich portów. Jest to dla nas niewątpliwie dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju w tym zakresie – mówi Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu, Unimot S.A.

W marcu 2024 r. Grupa Unimot rozpoczęła fizyczne dostawy destylacyjnego paliwa żeglugowego MGO:DMA, realizowane autocysternami, w portach w Gdańsku i Gdyni. W rejonie portów Szczecin, Świnoujście, Police realizowane będą dostawy tego samego paliwa bunkrowego, tj. MGO:DMA, również w oparciu o autocysterny.

Polecamy również

Paliwo w promocyjnej cenie 4,99 zł/l na stacji AVIA w Lublinie

Grupa Unimot, właściciel sieci stacji AVIA w Polsce, informuje o atrakcyjnej promocji dostępnej...

20 czerwca 2024

Zobacz więcej

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej