Menu

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

Data publikacji: 29.09.23

image

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski na sezon 2023/2024. Sędziszowscy drugoligowcy zagrają u siebie swój pierwszy mecz pod nową nazwą 30 września. Będzie to szczególny sezon dla drużyny nie tylko ze względu na rozszerzoną nazwę klubu, widniejącą na strojach zawodników. W 2024 r. AVIA Solar Sędziszów będzie obchodzić 20-lecie swojego istnienia.

Nowym sponsorem tytularnym II-ligowej drużyny siatkarskiej jest zarządzana przez Grupę Unimot AVIA Solar, która dostarcza wysokiej jakości rozwiązania fotowoltaiczne. Zajmuje się produkcją modułów fotowoltaicznych, zabezpieczeń elektrycznych, falowników oraz innych akcesoriów dla branży fotowoltaicznej. Współpracuje z europejskimi partnerami biznesowymi, rzetelnie weryfikuje źródła pochodzenia surowców oraz posiada stabilny i zdywersyfikowany łańcuch dostaw. AVIA Solar to marka rozwijana przez Grupę Unimot, która chętnie angażuje się we wspieranie lokalnych społeczności poprzez promocję aktywności sportowych.

Wsparcie społeczności lokalnej w Sędziszowie Małopolskim jest dla Grupy Unimot istotne z uwagi na uruchomienie wraz z końcem lipca 2021 r. linii produkcyjnej polskich modułów fotowoltaicznych w fabryce PZL Sędziszów. Produkowane w Sędziszowie Małopolskim panele PV znajdują się m.in. w ofercie AVIA Solar, która została sponsorem tytularnym II-ligowej drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski. W lutym 2023 r. z uwagi na rosnące zainteresowanie europejskim produktem, park maszynowy linii produkcyjnej w fabryce PZL Sędziszów został rozbudowany, a jego moc produkcyjną zwiększono z 15 MW do 45 MW.

Sponsoring tytularny drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski doskonale wpisuje się w podejmowane od dawna przez Grupę Unimot działania mające na celu promowanie aktywności sportowej. Jest to kolejna inicjatywa Grupy wspierająca lokalną społeczność w ramach sponsoringu klubu sportowego. Liczymy na to, że sezon siatkarski 2023/2024 przyniesie liczne sukcesy sędziszowskiemu klubowi, który w najbliższy weekend zagra pierwszy mecz w strojach z nową nazwą – AVIA Solar Sędziszów Małopolski – mówi Karolina Sikorska, Marketing Manager w Grupie Unimot, która rozwija markę AVIA Solar.

Współpraca z Grupą Unimot, która rozwija markę AVIA Solar, bardzo nas cieszy. Wsparcie naszej lokalnej społeczności poprzez sponsoring tytularny drużyny siatkarskiej umacnia naszą relację z Grupą, która jest obecna w naszym mieście od kilku lat. AVIA Solar Sędziszów Małopolski na koszulkach siatkarzy to symboliczny gest podkreślający naszą współpracę, którą mamy nadzieję utrzymać w przyszłości. Siatkówka to ważny i bacznie śledzony sport w Sędziszowie, więc sędziszowskie środowisko siatkarskie liczy na owocną współpracę i sukces z AVIA Solar na pokładzie – mówi Patryk Polek, kapitan drużyny, członek Zarządu Klubu AVIA Solar Sędziszów Małopolski.

Grający obecnie w II lidze klub powstał w 2004 roku pod nazwą UKS Tęcza Sędziszów Małopolski. Startował wówczas w III lidze podkarpackiej, której został dwukrotnym mistrzem. W 2015 r. walka w finałach przyniosła drużynie sukces w postaci awansu do II ligi, gdzie premierowy sezon na szczeblu centralnym, siatkarze zagrali pod zmienioną nazwą – PZL Sędziszów. W 2017 roku klub powrócił do III ligi. Po spadku trenerem drużyny, który do dziś pełni tę funkcję, został Tomasz Józefacki. Świetna gra w turniejach o awans zaowocowała kolejnym powrotem w szeregi drugoligowców. W sezonie 2019/2020 klub startował w rozgrywkach pod zmienioną nazwą, a do składu drużyny dołączył były reprezentant i mistrz Polski – Łukasz Perłowski, dla którego obecny sezon będzie już piątym zagranym pod sędziszowskimi barwami. W 2019 roku drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie 6, II ligi. Jest to największy z dotychczasowych sukcesów klubu. W sezonie 2023/2024 drużyna zagra pod nową nazwą AVIA Solar Sędziszów Małopolski.

Polecamy również

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot wynajęła terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven

Unimot Paliwa, spółka z Grupy Unimot, zawarła umowę na przeładunek i magazynowanie gazu LPG w...

22 maja 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za I kwartał 2024 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2024 roku. Według...

10 maja 2024

Zobacz więcej