Menu

Zmiany w Zarządzie UNIMOT S.A.

Data publikacji: 24.03.21

image

Rada Nadzorcza UNIMOT S.A. powołała nowego Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych – został nim Filip Kuropatwa, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora ds. Optymalizacji Marż i Ryzyka Finansowego. Ponadto, Członkowie Zarządu zostali powołani na nową, pięcioletnią kadencję.

24 marca 2021 r. Rada Nadzorcza odwołała ze stanowiska Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Marka Moroza. Zastąpił go Dyrektor ds. Optymalizacji Marż i Ryzyka Finansowego, Filip Kuropatwa, powołany również w skład Zarządu spółki kolejnej kadencji. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na wspólną pięcioletnią kadencję pozostałych dotychczasowych Członków Zarządu. Prezesem Zarządu pozostanie Adam Sikorski, Wiceprezesem Zarządu ds. Handlowych – Robert Brzozowski, a Wiceprezesem ds. Strategii i Rozwoju Grupy Kapitałowej – Mikołaj Wierzbicki.

Filip Kuropatwa jest związany z Grupą UNIMOT od ponad 6 lat. Bardzo dobrze zna funkcjonowanie naszego biznesu oraz wyzwania przed nami stojące. Posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwoli mu sprawnie przeprowadzić Grupę przez proces digitalizacji i transformacji biznesu – to niewątpliwie najważniejsze zadania postawione przed nowym szefem finansów – mówi Andreas Golombek, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A.

W imieniu całego Zarządu i pracowników Grupy dziękuję Markowi Morozowi, który był z nami przez ostatnie lata działalności pełne różnych wyzwań. Mam na myśli przede wszystkim restrukturyzację Grupy i prowadzenia finansów w okresie pandemicznym – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Filip Kuropatwa posiada 20-letnie doświadczenie na rynkach finansowych pracując w przeszłości w BWP Unibank i BRE Bank w obszarach rynku pieniężnego i walutowego oraz rynków towarowych. Z Grupą UNIMOT związany od 2015 roku.

Uchwała Rady Nadzorczej w sprawie powołania Pana Filipa Kuropatwy do Zarządu spółki aktualnej kadencji wchodzi w życie z dniem dzisiejszym, zaś nowa kadencja Zarządu rozpocznie się z dniem zatwierdzenia sprawozdania finansowego spółki za 2020 rok.

Polecamy również

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej