Menu

UNIMOT został partnerem UPEI

Data publikacji: 27.06.23

image

Grupa UNIMOT została partnerem biznesowym UPEI – organizacji reprezentującej niezależnych importerów i dystrybutorów na rynku paliwowo-energetycznym w Europie. UPEI reprezentuje około 2000 podmiotów z całej Europy.

UPEI zrzesza europejskich importerów oraz hurtowych i detalicznych dystrybutorów paliw, dostarczających produkty paliwowe dla klientów w Europie niezależnie od największych koncernów. UPEI reprezentuje również niezależne firmy paliwowe na poziomie organów Unii Europejskiej, dzięki temu UNIMOT, jako partner biznesowy UPEI, będzie miał szybszy dostęp do informacji o planowanych zmianach przepisów, które mogą mieć wpływ na działalność Grupy, przede wszystkim w obszarach związanych z transformacją energetyczną.

Niezależni dostawcy zrzeszeni w organizacji to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, które pokrywają ponad jedną trzecią zapotrzebowania na paliwa w Europie, tym samym, wprowadzając konkurencję, odgrywają kluczową rolę na wciąż zmieniającym się rynku. Niezależność pozwala takim firmom szybko reagować na zmiany w strukturze rynku, produktach i usługach, przyczyniając się do bezpieczeństwa dostaw na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. Jednocześnie, podejmują nowe, efektywne kosztowo inicjatywy, mające na celu zwiększanie efektywności energetycznej oraz redukcję zanieczyszczeń i emisji.

UPEI integruje stowarzyszenia krajowe i dostawców z całej Europy. UNIMOT został partnerem biznesowym UPEI w czerwcu 2023 r.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej