Menu

UNIMOT został partnerem UPEI

Data publikacji: 27.06.23

image

Grupa UNIMOT została partnerem biznesowym UPEI – organizacji reprezentującej niezależnych importerów i dystrybutorów na rynku paliwowo-energetycznym w Europie. UPEI reprezentuje około 2000 podmiotów z całej Europy.

UPEI zrzesza europejskich importerów oraz hurtowych i detalicznych dystrybutorów paliw, dostarczających produkty paliwowe dla klientów w Europie niezależnie od największych koncernów. UPEI reprezentuje również niezależne firmy paliwowe na poziomie organów Unii Europejskiej, dzięki temu UNIMOT, jako partner biznesowy UPEI, będzie miał szybszy dostęp do informacji o planowanych zmianach przepisów, które mogą mieć wpływ na działalność Grupy, przede wszystkim w obszarach związanych z transformacją energetyczną.

Niezależni dostawcy zrzeszeni w organizacji to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, które pokrywają ponad jedną trzecią zapotrzebowania na paliwa w Europie, tym samym, wprowadzając konkurencję, odgrywają kluczową rolę na wciąż zmieniającym się rynku. Niezależność pozwala takim firmom szybko reagować na zmiany w strukturze rynku, produktach i usługach, przyczyniając się do bezpieczeństwa dostaw na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. Jednocześnie, podejmują nowe, efektywne kosztowo inicjatywy, mające na celu zwiększanie efektywności energetycznej oraz redukcję zanieczyszczeń i emisji.

UPEI integruje stowarzyszenia krajowe i dostawców z całej Europy. UNIMOT został partnerem biznesowym UPEI w czerwcu 2023 r.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej