Menu

UNIMOT został partnerem UPEI

Data publikacji: 27.06.23

image

Grupa UNIMOT została partnerem biznesowym UPEI – organizacji reprezentującej niezależnych importerów i dystrybutorów na rynku paliwowo-energetycznym w Europie. UPEI reprezentuje około 2000 podmiotów z całej Europy.

UPEI zrzesza europejskich importerów oraz hurtowych i detalicznych dystrybutorów paliw, dostarczających produkty paliwowe dla klientów w Europie niezależnie od największych koncernów. UPEI reprezentuje również niezależne firmy paliwowe na poziomie organów Unii Europejskiej, dzięki temu UNIMOT, jako partner biznesowy UPEI, będzie miał szybszy dostęp do informacji o planowanych zmianach przepisów, które mogą mieć wpływ na działalność Grupy, przede wszystkim w obszarach związanych z transformacją energetyczną.

Niezależni dostawcy zrzeszeni w organizacji to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, które pokrywają ponad jedną trzecią zapotrzebowania na paliwa w Europie, tym samym, wprowadzając konkurencję, odgrywają kluczową rolę na wciąż zmieniającym się rynku. Niezależność pozwala takim firmom szybko reagować na zmiany w strukturze rynku, produktach i usługach, przyczyniając się do bezpieczeństwa dostaw na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. Jednocześnie, podejmują nowe, efektywne kosztowo inicjatywy, mające na celu zwiększanie efektywności energetycznej oraz redukcję zanieczyszczeń i emisji.

UPEI integruje stowarzyszenia krajowe i dostawców z całej Europy. UNIMOT został partnerem biznesowym UPEI w czerwcu 2023 r.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej