Menu

Unimot wspiera uchodźców z Ukrainy

Data publikacji: 24.08.22

image

Wsparcie finansowe na rzecz transportu uchodźców z Ukrainy do Niemiec, to kolejna forma wsparcia dla walczącej Ukrainy, jakiej udziela Grupa Unimot. Grupa Unimot wspiera Ukrainę głównie w obszarze nieodpłatnych dostaw paliwa, a wartość udzielonej pomocy przekroczyła już 1,5 mln zł.

Tym razem Grupa Unimot zaangażowała się w sfinansowanie także dwóch transportów uchodźców, organizowanych przez niemiecką organizację non-profit Lift Ukraine, która od momentu wybuchu wojny zorganizowała już przy wsparciu firm i instytucji bezpieczny transport dla ponad 900 obywateli Ukrainy (głównie kobiet z dziećmi). Organizacja Lift Ukraine zapewnia także zakwaterowanie w zweryfikowanych, prywatnych domach i docelową pomoc gospodarzy przy rejestracji uchodźców na terytorium Niemiec, dzięki czemu są oni w pełni objęci niemieckim system socjalnym, otrzymują pozwolenie na pracę i mają dostęp do niemieckiego systemu edukacyjnego.

Pierwszy transport sfinansowany przez Grupę Unimot, a jednocześnie dwudziesty zorganizowany przez organizację Lift Ukraine, odbył się 29-30 lipca 2022 r. Kolejny zorganizowany zostanie wczesną jesienią.

Więcej informacji na temat Lift Ukraine: https://www.liftukraine.org/

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej