Menu

Unimot S.A. z kolejnym akcjonariuszem przekraczającym 5 proc. akcji

Data publikacji: 11.01.24

image

Do podmiotów przekraczających 5 proc. udziału w akcjonariacie Unimot S.A. dołączył Zbigniew Juroszek i podmioty z nim powiązane, m.in. Fundacja Zbigniewa Juroszka Fundacja Rodzinna oraz Juroszek Holding. Polski przedsiębiorca wraz z rodziną posiada obecnie w sumie 6,79 proc. kapitału zakładowego i 6,51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Unimot S.A.

Bardzo się cieszę, że do grona naszych kluczowych akcjonariuszy dołączył Zbigniew Juroszek wraz z rodzinną. Szczególnie cieszy fakt, że akcjonariusz ten traktuje tę transakcję jako inwestycję długofalową, na czym najbardziej nam zależy. Jest to firma rodzinna, która bardzo pasuje profilem do rozwijanej od ponad 30 lat przez rodzinę Sikorskich Grupy Unimot. Warto podkreślić, że stan posiadania akcji przez naszą rodzinę pozostaje bez zmian mówi Adam Sikorski, prezes zarządu, założyciel i główny akcjonariusz Unimot S.A.

Rodzina Sikorskich, za pośrednictwem spółek Unimot Express sp. z o.o. i Zemadon Ltd., posiada obecnie w sumie około 64 proc. akcji Unimot S.A. Akcjonariuszem posiadającym powyżej 5 proc. akcji Unimot S.A. jest również Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej