Menu

UNIMOT po raz kolejny nagrodzony za najlepsze relacje inwestorskie

Data publikacji: 22.03.22

image

UNIMOT S.A., największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, której akcje wchodzą w skład indeksu sWIG80 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zajęła kolejny rok z rzędu I miejsce w prestiżowym rankingu Giełdowa Spółka Roku 2021 r. w kategorii „Relacje z inwestorami”.

Giełdowa Spółka Roku to ranking najlepszych spółek notowanych na GPW w Warszawie. W kategorii „Relacje z inwestorami” oceniana jest jakość informacji i komunikacji z rynkiem, w tym prowadzony dialog z inwestorami instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. Spółka zdobyła I miejsce w tej kategorii również w ubiegłorocznej edycji rankingu.

W obszarze relacji inwestorskich zależy nam przede wszystkim na transparentności i otwartości w prowadzonej komunikacji. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby inwestorów i na bieżąco na nie reagować. Cieszymy się, że jest to dostrzegane i doceniane. Tym bardziej cieszy nas otrzymanie tego prestiżowego tytułu drugi rok z rzędu. Bardzo dziękujemy organizatorom rankingu i kapitule za przyznaną nagrodę – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy ranking na rynku kapitałowym. Wyboru spółek dokonuje 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne. Eksperci oceniają spółkę w każdej z pięciu kategorii w 7-punktowej skali. Wynik końcowy jest średnią uzyskanych ocen.

Organizatorem rankingu Giełdowa Spółka Roku jest Bonnier Business Polska Sp. z o.o., wydawca gazety Puls Biznesu.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej